in

Máte státisíce eur nazvyš? Ikonická bunda Michaela Jacksona ide do dražby

Keď sa povie meno Michael Jackson, pravdepodobne si každý z nás predstaví legendárnu hudobnú persónu v ikonickej koženej bunde, ktorá bola pre neho príznačná. Vo svojom šatníku ich mal desiatky. Jedna z nich teraz mieri do dražby.

Zdroj: New Michael Jackson/YouTube

V osemdesiatych rokoch začala americká Pepsi so sériou reklám pod hlavičkou Pepsi Generation, pričom do reklamných šotov pozvala účinkovať aj Michaela Jacksona. Jeho komerčné počínanie pre túto spoločnosť sa dostalo do povedomia spoločnosti aj preto, že počas natáčania jedného zo šotov urobil jeden z pyrotechnikov chybu a Jacksonovi začali horieť vlasy. Pri nakrúcaní minútovej reklamy z roku 1984 sa však nič také nestalo a aj preto môže čiernobiela kožená bunda ísť do aukcie v Londýne a to už v novembri.

A čo jej hodnota? Očakáva sa, že bunda, ktorá bola pre americkú hudobnú hviezdu vyrobená na mieru, bude vydražená v rozmedzí medzi 200 000 až 400 000 libier. V prepočte na eurá to činí rozpätie 230 000 až 460 000 eur. Popri Jacksonovej bunde sa bude dražiť aj bunda Georgea Michaela La Rocka, príčesok Amy Winehouse a rôzne ďalšie predmety Davida Bowieho, Elvisa Presleyho a The Beatles.

Organizátori očakávajú, že o predmety bude enormný záujem a ich konečná cena porastie. Predmety patriace Michaelovi Jacksonovi sa už v predchádzajúcich aukciách predali za slušný peniaz. Napríklad jeho klobúk Fedora bol v Paríži predaný pred mesiacom za 77 640 eur.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Bizarný zápis učiteľa do knihy rekordov: Vypestoval gigantickú tekvicu, získal tučnú prémiu

Najhoršie stavebné počiny, ktoré vás donútia chytať sa za hlavu (1. časť)