in

Matt Damon mohol byť najlepšie platený herec sveta: Odmietol kultovú rolu!

53-ročný Matt Damon je populárny americký herec. Mohol byť dokonca najlepšie zaplatený herec na svete, ale odmietol jednu ikonickú úlohu v známom filme.

Matt Damon je meno, ktoré poznáme z mnohých filmov. Medzi najobsadzovanejšie hviezdy Hollywoodu patrí zhruba už tri dekády. Okrem toho je aj producent. Napríklad jeho firma s Benom Aflleckom financuje nový film Cilliana Murphyho. 

V rozhovore z roku 2021 Damon prezradil, ako vlastne odmietol najväčšiu výplatu celej svojej kariéry. Známy režisér James Cameron mu ponúkol rolu vo filme Avatar. Dokonca sa Cameron chcel vzdať 10% svojho honoráru, len aby v tom učinkoval práve Matt Damon.

Autor tejto fotografie je Harald Krichel

Matt mal hrať postavu menom Jake Sully. Túto rolu nakoniec získal Sam Worthington. Keby ju vtedy vzal Damon, zarobil by okolo 250 miliónov dolárov. Samotný herec v inom interview, pre GQ v roku 2019, vyhlásil: „Nechal som na stole viac peňazí ako ktorýkoľvek iný herec.“

Len pre úplnosť doplňme, že Matt rolu odmietol, pretože vtedy dokončoval film The Bourne Ultimatum. Je to akčný thriller z roku 2007. Snímka Avatar vyšla v roku 2009.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre