in

Mesiac driny, 100 000 kariet a zápis do knihy rekordov: 15-ročný Ind postavil najväčší domček z karát

Trpezlivosť, kreativita a absolútna sústredenosť. Presne tieto vlastností zdobia ľudí akým je aj Arnav Daga. Rodák z Kalkaty sa už vo svojich ôsmich rokoch začal venovať vytváraniu stavieb z hracích karát. Teraz sa svojím náramným počinom zapísal do Guinessovej knihy rekordov.

Zdroj: Guinness World Records/YouTube

Presne 41 dní trvalo iba 15-ročnému študentovi z Indie vytvoriť dokonalý skvost z hracích kariet. Daga použil vo svojom diele viac ako 143 000 kariet, z ktorých vytvoril repliky štyroch významných budov v hlavnom meste Indie – Kalkaty. Ide o Wrighter´s Building, čo je oficiálnou budovou sekretariátu vlády štátu Západné Bengálsko, Shaheed Minar –  pamätník na generálmajora Sira Davida Ochterlonyho, Salt Lake Stadium – viacúčelový štadión s kapacitou 68 000 miest a Katedrálu sv. Pavla.

Na stavbu tohto kolosálneho diela nepoužil Daga žiadne lepidlo ani nijaký iný prostriedok okrem kariet. Jeho stavby merajú v súčte na dĺžku 12,21 metra, najvyššia budova má 3,47 m a z hľadiska šírky ide o 5,08 metra. „Bolo pre mňa ohromne frustrujúce, že toľko hodín a dní som musel začínať odznova. Lenže pre mňa nebolo cesty späť. Niekedy sa musíte na mieste rozhodnúť, či potrebujete zmenu alebo konkrétne zmeniť prístup. Urobiť taký obrovský projekt bolo pre mňa úplne nové,“ vyjadril sa tínedžer.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Učiteľku na strednej škole vyhodili po tom, čo škola objavila jej profil na stránke pre dospelých

Otecko kŕmi svojho syna surovými semenníkmi. Tvrdí, že je to jedno z jeho obľúbených jedál