in

Miláno chce v novom zákone zakázať zmrzlinu, pizzu a iné pochutiny po polnoci

Predstavte si, že ste na romantickom víkende a večer sa prechádzate so svojou polovičkou historickým centrom Milána. Vtom vám napadne, že ste hladní a radi by ste si dali pizzu alebo aspoň zmrzlinu. Začnete hľadať reštauráciu, stánok, čokoľvek, no nič nenájdete.

Zdroj: Nikita Khandelwal/Pexels

Miláno v snahe ochrániť pokoj obyvateľov navrhuje nový zákon o zákaze zmrzliny po polnoci. Pre mnohých je zmrzlina do neskorých nočných hodín súčasťou talianskej kultúry, čo však podľa nového zákona, ktorý sa v meste zavádza, nebude možné.

Zdroj: Leo Reynolds/Flickr

Miestna samospráva predložila legislatívny úvodný dokument a ak bude schválený, môže už budúci mesiac zakázať neskoré nočné zmrzliny. Návrh pokrývajúci 12 štvrtí zakázal po polnoci všetko jedlo so sebou, vrátane pizze a nápojov, v snahe potlačiť hlučné skupiny, ktoré sa tlačia v uliciach talianskeho mesta a udržať miestnych obyvateľov hore.

Zdroj: JÉSHOOTS/Pexels

Marco Granelli, zástupca starostu, povedal: „Cieľom je hľadať rovnováhu medzi socializáciou a zábavou a pokojom a mierom obyvateľov.“ Návrh by bol účinný od polovice mája a potrvá do novembra. Začalo by to o 12:30 počas pracovných dní a o 1:30 počas víkendov a sviatkov, pričom by sa to týkalo vonkajších stolov len v snahe vyčistiť ulice. Občania sa môžu odvolať a navrhnúť zmeny v zákone do začiatku mája.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre