in

„Security ma kvôli tetovaniam sledujú v obchodoch ako zločinca“ – ďalšia žena sa sťažuje na predsudky voči tetovaniam

Už sme tu mali Ash Putnam, ktorá tvrdí, že ju kvôli jej tetovaniam nechcú prijať do žiadnej práce, pretože jej potetovaná tvár s piercingami podľa nej vzbudzuje v manažéroch pocit, že je pre prácu menej kvalifikovaná ako ľudia bez tetovaní. A nie je to jediná osoba, ktorá sa ozvala, že predsudky voči potetovaným ľuďom sú stále veľmi výrazné.

Zdroj: Pexels / Cottonbro

29-ročná Sarah Hutchinson má telo na 70% pokryté tetovaniami a tvrdí, že ľudia ju často automaticky vnímajú ako zločinca. Svoje prvé tetovanie si nechala urobiť, keď mala 15 rokov, a odvtedy už na svoje obrázky na koži minula viac ako 8 000 EUR.

Podľa jej slov ju jej výzor stál pozíciu v jej poslednom zamestnaní, keďže ľudia na ňu všeobecne reagovali pomerne negatívne a automaticky si o nej mysleli, že je zlý človek. Okrem toho ju v obchodoch často prenasledujú pracovníci security a pozorujú ju ako zločinca, akoby mala každú chvíľu čosi ukradnúť.

Neustále predsudky ostatných už Sarah dotlačili k tomu, že svoje rozhodnutie nechať sa potetovať ľutuje, a to aj napriek tomu, že sa jej tetovania páčia a sama je so svojím výzorom spokojná. Tetovanie, ktoré však veľmi ľutuje bez ohľadu na všetko, je meno ex partnerky vytetované na prste, na ktorom sa štandardne nosí snubný prsteň. Kvôli tomuto tetovaniu si ju jej aktuálna priateľka nechce vziať, odstraňovanie tetovaní z tohto miesta však veľmi bolí.

Bohužiaľ, pravda je, že prvý dojem býva skutočne dôležitý, a v prípade prvého dojmu hrá hlavnú rolu často práve výzor. Spoznať charakter človeka trvá väčšinou omnoho dlhšie, a napriek tomu, že by sme nemali súdiť knihu podľa obalu, nie vždy sa tomu dá úplne predísť.

Zdroj

 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre