in

Mláďatá tučniaka obrovského skočili z 15-metrového útesu – neuveriteľné a prvýkrát zachytené zábery

Fotograf prírodných záberov, Bertie Gregory, použil svoj dron na zachytenie neuveriteľných a predtým nevidených záberov obrovského množstva mláďat tučniaka obrovského, ktoré sa spoločne vyštverali na okraj obrovského 15-metrového útesu v Antarktíde a skočili do Južného oceánu, kde pravdepodobne hľadali potravu.

natgeowild/instagram

„Videli sme veľa skupín mláďat, ktoré išli jedným smerom, ale kvôli ľadovému a nebezpečnému terénu sme ich nemohli sledovať na snežnom skútri ani pešo. Až keď som zapol dron, podarilo sa mi ich udržať v dohľade. Hneď ako som si uvedomil, že idú blízko okraja, použil som objektív so zoomom,“ povedal fotograf.

Zo začiatku sa na skok odhodlalo len niekoľko odvážnych mláďat, ale keďže boli všetky odchované spoločne, zvyšok ich čochvíľa nasledoval.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa National Geographic (@natgeo)

„Po niekoľkých vymenených batérie a niekoľkých hodinách čakania som sledoval, ako sa jedno mláďa priblížilo k okraju a skočilo. Keď bez zranenia pristálo v ľadovom oceáne, čoskoro ho nasledovalo mnoho ďalších a mne sa podarilo priblížiť sa dostatočne blízko, aby som túto scénu zachytil.“

Tieto zábery boli natočené pre seriál Nat Geo Wild: Secrets Of The Penguins.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre