in

Money Heist v skutočnom živote – muž ukradol 30 miliónov dolárov, je to najväčšia krádež v histórii LA

Na Veľkonočnú nedeľu sa niekomu podarilo vstúpiť do pokladničného skladu GardaWorld v Sylmare a ukradnúť neuveriteľných 30 miliónov dolárov, čo sa považuje za najväčšiu lúpež v histórii Los Angeles.

Kanadská bezpečnostná spoločnosť GardaWorld ponúka služby skladovania a prepravy hotovosti, ktoré zaisťujú, že peniaze klientov sú v bezpečí, kým ich nemožno použiť alebo uložiť v banke.

Zdroj: Croberin Photography/Pexels

Takéto skladovacie priestory patria medzi najlepšie strážené miesta na svete, obsahujú desiatky strážcov, alarmy, detektory seizmického pohybu a najmodernejší dohľad, vďaka čomu si prípadní zlodeji dvakrát rozmyslia, než sa pokúsia o lúpež.

A predsa, v tom, čo sa dá opísať len ako dokonalý scenár k trháku v štýle Ocean’s Eleven, sa niekomu nedávno podarilo prelomiť pokladňu v Sylmare a zmiznúť s hotovosťou až 30 miliónov dolárov bez toho, aby si to niekto všimol.

Zdroj: Pixabay/Pexels

Dostať sa preč s 30 miliónmi dolárov v hotovosti je výzva sama o sebe. Hmotnosť 1 milióna dolárov v 100-dolárových bankovkách je asi 10 kilogramov, ale ak by to bolo v rôznych nominálnych hodnotách, táto hmotnosť by mohla dosiahnuť až 115 kilogramov.

To znamená, že 30 miliónov dolárov mohlo vážiť okolo 3 400 kilogramov, takže ich vynesenie bez upútania pozornosti je viac ako pôsobivé.

Zdroj: Karolina Grabowska/Pexels

Vyšetrovatelia práve teraz dúfajú, že ten, kto vykonal túto zdanlivo dokonalú lúpež monumentálnych rozmerov, bude menej dôkladný, keď sa pokúsi vyprať alebo minúť hotovosť.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre