in

Morbídne obézny muž držal ročný pôst ako experiment, koľko a ako rýchlo dokáže schudnúť

Ľudia sa odjakživa snažia prísť na ten najefektívnejší spôsob, ako zhodiť kilá dole a udržať si zdravú formu bez nutnosti trýzniť svoje telo pravidelnými fyzickými aktivitami. Nechápte náš špatne, mať kilá navyše je úplne normálne a veľa ľuďom to môže vizuálne svedčať, všetkého však veľa škodí, a rovnako ako obezita, tak aj podvýživa je pre telo nezdravá a vyčerpávajúca.

Zdroj: Wikipedia

27-ročný Angus Barbieri sa v roku 1966 rozhodol skúsiť skutočne extrémnu formu diéty. Väčšina z nás vie, čo to je pôst, a veľa z nás má s nejakými dĺžkami pôstu vlastné skúsenosti. Angus sa však rozhodol pre pôst, ktorý trval viac ako rok, a behom neho nemal dovolené žiadne solídne jedlá. Namiesto toho pil vodu s droždím, vitamíny, kávu, perlivú vodu a čaj.

Zdroj: Guinnes´s World Records

Jeho diéta bola pod dozorom lekárov aj mimo nemocnice, keďže jeho prísun kalórií sa všeobecne blížil k nule. Pôstil sa 382 dní a behom toho schudol z 206 kilogramov na neuveriteľných 82 kilogramov. Za niečo vyše roka teda schudol dokopy 124 kilogramov.

Zdroj: History Defined

Dosiahnutie svojho cieľa oslávil prekvapivo. Namiesto bohatej hostiny si pochutil na kuse chleba s maslom a vareným vajcom. Podľa jeho slov sa aj po tomto kuse poriadneho jedla cítil preplnený, no všeobecne mal zo svojho tela a splneného cieľa dobrý pocit. Dokonca tvrdí, že si celý pôst celkom užil.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre