in

Muž 6 mesiacov potajomky žil v obchodnom dome, a dokonca mal zariadenú aj celú pracovňu

Priznajte sa, komu pri prechádzaní Ikeou napadlo, že by sa v niektorých vystavených miestnostiach dalo veľmi pohodlne a hlavne lacno žiť. Pri cenách dnešných prenájmov a nehnuteľností nám mladým pomaly ani nezostáva nič iné, než žiť s rodičmi alebo si počkať v Ikei alebo inom nákupnom stredisku až do zatváračky a strategicky sa vyhýbať bezpečnostnej službe a kamerám.

Zdroj: Pexels / Magda Ehlers

Mladý muž zo Šanghaja si vybral možnosť číslo dva. Bezpečnostná služba bola veľmi prekvapená, keď v obchodnom dome našla celú základňu tohto chlapíka.

Pod schodami sa mi podarilo rozložiť si stan a dokonca aj stôl s plne fungujúcim počítačomergonomickou stoličkou.

Zdroj: Pexels / Vojtech Okenka

Napriek tomu, že musel priestor pod schodami pravidelne opúšťať, aby si vo verejných zásuvkách obchodného domu nabíjal elektronické zariadenia ako napríklad smartfón, zvládol sa pracovníkom bezpečnostnej služby a kamerám vyhýbať viac ako pol roka.

Zdroj: Pexels / Wendy Wei

Úplne prvý zamestnanec, ktorý mladého muža objavil, ho však nevyhodil ani nenahlásil. Prekvapivo ho naopak nechal si svoj lacný podnájom podržať, pretože mu bolo ľúto vyhodiť ho v čase, keď mladík nutne potreboval miesto, kde by sa mohol učiť na skúšky.

Zdroj: Pexels / Lil Artsy

Druhý zamestnanec, ktorý na mladíka narazil a odhalil jeho nelegálny pobyt, však toľko súcitu nemal a dal ho zatknúť.

Zdroj: Pexels / Brett Sayles

Musíme ale uznať, že 6 mesiacov mať zadarmo strechu nad hlavou takto kreatívnym spôsobom a mať dokonca aj celkom slušne zariadenú základňu je pomerne obdivuhodné. Či nábytok, ktorým si svoju základňu zveľadil, patril jemu alebo si ho požičal z okolitých obchodov, povedať nevieme.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre