in

Muž bol zatknutý po tom, ako u neho doma našli viac ako 2 800 krabíc ukradnutých LEGO setov

LEGO je zábavka pre všetky ročníky, nie len pre deti, a často sa stáva, že aj keď dostane krabicu s legom na narodeniny alebo Vianoce dieťa, skladať ho bude nakoniec súrodenec alebo otec, a obaja si to užijú viac ako dieťa, ktoré lego dostalo. Mnoho mužov by uvítalo dostať lego set na narodeniny viac ako akýkoľvek iný darček, a malé percento ľudí by pre lego set aj kradlo. A medzi nich sa ráta aj Richarda Siegel.

Zdroj: LEGO

Polícia v Los Angeles zatkla 71-ročného Richarda Siegela po tom, čo v jeho dome objavili viac než 2 800 krabíc ukradnutých LEGO setov. Siegelov údajný komplic, 39-ročná Blanca Gudino, bola taktiež zatknutá. Obaja boli vzatí do väzby po policajnej razii v Siegelovom dome na Long Beach, informovala polícia.

Zdroj: Reddit / The_Jestful_Imp

Jednotlivé krabice setov majú maloobchodnú hodnotu od 20 dolárov až do viac ako 1 000 dolárov. Detektívne vyšetrovanie začalo po tom, čo jeden predajca v San Pedro identifikoval Gudino ako podozrivú z viacerých krádeží, ku ktorým došlo minulý december.

Zdroj: Reddit / The_Jestful_Imp

O niekoľko mesiacov neskôr, 4. júna, policajti videli Gudino kradnúť tovar z obchodov v Torrance a Lakewood a následne ho odvážať do Siegelovho domu. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že Siegel predával ukradnuté veci online, pretože počas policajnej razie prišlo do jeho domu niekoľko potenciálnych kupcov.

Zdroj: LEGO

Obaja boli obvinení z krádeže a s viac ako 2 800 krabicami lega v dome si Siegel pravdepodobne nebude vedieť nájsť nejakú vierohodnú vvýhovorku.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre