in

Muž nafingoval vlastnú smrť, aby sa vyhol plateniu alimentov. Hrozí mu niekoľko rokov vo väzení

Mužovi z Kentucky hrozí niekoľko rokov za mrežami za nelegálny prístup do online systému registra úmrtí a predstieranie vlastnej smrti, aby nemusel platiť bývalej partnerke výživné vo výške viac ako 100 000 amerických dolárov.

39-ročný Jesse Kipf sa priznal, že v januári minulého roka vstúpil do systému registra úmrtí na Havaji s použitím prihlasovacích údajov, ktoré ukradol lekárovi z toho istého štátu.

Zdroj: Pexels

Podľa vyšetrovateľov si v systéme vytvoril a priradil súbor a vydával sa za lekára, aby potvrdil, že zomrel. Zo súdnych dokumentov vyplýva, že Kipf sa priznal aj k nelegálnemu prístupu na rôzne webové stránky prevádzkované štátmi Arizona a Vermont spolu so spoločnosťami GuestTek Interactive Entertainment a Milestone, Inc, čo viedlo k tomu, že bol vo viacerých vládnych databázach uvedený ako mŕtvy.

V dohode o priznaní viny obžalovaný uviedol, že tieto trestné činy spáchal sčasti preto, aby sa vyhol plateniu dlžného výživného svojej bývalej manželke.

Aby toho nebolo málo, Jesse Kipf sa priznal, že sa nabúral do súkromných podnikových, vládnych a firemných sietí s použitím údajov ukradnutých iným osobám a pokúsil sa predať prístup do týchto sietí online kupcom. Dňa 29. marca sa 39-ročný muž priznal k jednému prípadu počítačového podvodu a jednému prípadu krádeže identity s priťažujúcimi okolnosťami.

Podľa dohody o priznaní viny musí Kipf vrátiť peniaze stranám, ktoré svojím konaním podviedol, vrátane 116 000 dolárov na výživnom pre svoju bývalú manželku a 79 000 dolárov vládnym a firemným sieťam, ku ktorým získal nezákonný prístup. Okrem toho je súčasťou dohody o priznaní viny trest odňatia slobody s hornou hranicou sedem rokov, ako aj pokuta vo výške 500 000 USD.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre