in ,

Muž natočil GoPro kamerou morský život pod mólom pre rybárov – šokujúce zábery

Aj keď každý z nás vie, že v mori je veľa rýb, pravdepodobne to nie je prvá vec, ktorá vás napadne pri pohľade na rozbúrené vlny. A istý muž sa rozhodol to dokázať, keď sa vybral na údajne najnebezpečnejšie rybárske mólo na svete, ktoré sa nachádza na ostrove Okaloosa na Floride.

close-up of gray shark
Autor tejto fotografie je Wai Siew

Nevyzerá to ako najnebezpečnejšie miesto na lov rýb, nakoľko je turistami a rybármi veľmi obľúbené, ale ak by ste sa chceli ponoriť do hlbšieho dna, asi by ste zistili prečo má ten prívlastok. Ak vás to zaujíma, pozrite si čo objavil rybár Brant Peacher, keď na svoju udicu pripevnil kameru GoPro a ponoril ju do vody.

Hneď na začiatku videa vidíme veľké množstvo rýb, ktoré sa však okamžite splašene roztrúsili, aby ušli pred blížiacim sa žralokom tigrovaným. A keby len jednému, žralokov tam bolo nespočetne veľa a niektoré vyzerali, že nemajú v obľube fotoaparáty, pretože neváhali a do kamery šťuchali.

Síce tieto zábery boli ako z dokumentárneho filmu o morskom svete, pre rybárov a turistov je to jasné varovanie neskákať do hocijakých vôd, nikdy neviete koľko žralokov číha pod mólom, na ktorom sa práve vyzliekate do plaviek.

Mnoho komentárov pod videom bolo vystrašených, ale zároveň ohúrených. Našlo sa aj zopár vtipálkov, ktorý písali, aké mali šťastie keď nedávno skákali z móla, poprípade surfovali v blízkosti.

AnglerUp with Brant/youtube

Ak by vás zaujímalo, prečo sa ryby držia v blízkosti móla, keď z neho ľudia radi lovia ryby, štruktúra móla zrejme vytvára ekosystém, ktorý ryby priťahuje a môže im tiež pomôcť trochu sa ukryť, takže aj keď sa pár z nich zachytí na háčik, stále je to miesto, kde budú prichádzať ďalšie a ďalšie.

Takže ponaučenie? Pozor na morský život pri mólach!

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre