in

Muž netvrdí len to, že zem je plochá, podľa neho má každý človek na svete svoje vlastné slnko

História nás učí o ľuďoch, ktorí strácali svoje životy (metaforicky aj doslova), keď sa snažili vedecky dokázať, že Zem je guľatá alebo že nie je stredobodom vesmíru, teda že Slnko sa netočí okolo Zeme, ale Zem okolo Slnka, a dokonca ani Slnko nie je stredobodom vesmíru, dokonca ani galaxie.

Zdroj: Pexels / Porapak Apichodilok

Naučili sme sa aj to, že Slnko je vlastne hviezda, a hviezd je vo vesmíre nespočetne veľa. Predstavte si však, že by bola naša planéta plochá a nad ňou by sa ako dúha týčil oblúk nespočetného množstva Sĺnk.

Zdroj: Pexels / Billel Moula

Pokrčili ste nad tou predstavou nosom?

Komik Jason Selvig sa rozhodol navštíviť zhromaždenie zástancov Flat Earth teórie (teórie plochej Zeme) a urobiť pár rozhovorov, pri ktorých narazil na muža, ktorý sa snaží rozšíriť presne túto predstavu o miliardách Sĺnk nad našimi hlavami.

Tvrdí, že každý človek na svete má nad hlavou svoje vlastné, osobné Slnko.

Podľa nemenovaného muža je dokonca úplná hlúposť, že by Slnko bola obrovská guľa žeravého plynu a tvrdí, že tieto Slnká sú v skutočnosti chladné. Miliardy Sĺnk nad atmosférou nášho planetárneho vesmírom lietajúceho taniera by podľa tejto logiky teda určite nespôsobili globálne otepľovanie.

Zdroj: Pexels / Samer Daboul

Ak sa vám teda počas budúceho leta bude zdať, že na vás vaše osobné Slnko hrozne pečie, spomeňte si, že dostať úpal zo studeného Slnka predsa nemôžete.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre