in

Rodičia vyhrali v lotérii 22 miliónov, no deťom sa nepriznali. Vraj sa tak budú viac snažiť mať lepšiu budúcnosť

Manželský pár vyhral najvyššiu cenu v lotérii a domov si odniesli pôsobivých 22 miliónov. Túto výhru sa však rozhodli utajiť a nevie o nej nik z ich rodiny ani priateľov. Dokonca to zatajili aj pred vlastnými deťmi. Otec rodiny tvrdí, že takto sa jeho deti lepšie naučia byť samostatné a neskončia ako čašníci niekde v reštaurácii. Píše o tom NY POST.

Zdroj: Pixabay

„Moja žena a ja sme sa vedome rozhodli, že to budeme držať v tajnosti,“ povedal o svojom novoobjavenom bohatstve pracujúci štyridsiatnik John. „Nepovedali sme to ani našim dvom dospievajúcim deťom.“

K tomuto tajomstvu sa priznal ako volajúci v podcaste „The Dave Ramsey Show“. 

Na Instagrame muž menom John prezradil Daveovi Ramseymu z podcastu „The Dave Ramsey Show“, že svojim deťom odmieta povedať, že vyhral 22 miliónov dolárov v lotérii zo strachu, že sa stanú čašníkmi.

„Len nechceme, aby z nich vyrástli čašníci,“ pokračoval John. „Vieš, aby čakali, kým zomrieme, aby mohli dostať naše peniaze.“

A hoci priznal, že to deťom raz plánuje prezradiť, zatiaľ sa drží svojej rodičovskej rady. „Chcem, aby prišli na to, čo chcú v živote robiť, a šli do toho naplno.“

Zdroj: Pexels

Ich deti však nie sú jediné, kto o peniazoch nemajú ani potuchy. Rovnako je na tom zvyšok rodiny a tiež priatelia manželského páru.

„Naši rodičia a podobne – nikomu z nich sme to nepovedali,“ povedal John a prezradil, že ani jeho matka, otec, ani svokrovci si nie sú vedomí týchto miliónov. Svojich blízkych však necháva v nevedomosti z dobrého dôvodu.

„Prvá vec, ktorú som urobil, keď som vyhral, bol prieskum. Zistil som, že 1 z 5 ľudí počas prvých 10 rokov stratí svoju výhru v lotérii alebo zbankrotuje…pretože to povedia príliš veľa ľuďom a pri ich dverách ich začne priveľa ľudí žiadať o darčeky a očakávať, že za všetko zaplatia…“ vysvetlil John.

Keď sú však rodinní príslušníci v núdzi a potrebujú pomôcť, John prezradil, že s manželkou vymysleli perfektnú historku. 

„Asi mesiac po tom, čo sme vyhrali v lotérii, zomrel prastrýko mojej manželky Nikdy nebol ženatý a väčšinu svojho dedičstva zanechal mojej manželke a jej súrodencovi. Takže sme to mohli použiť ako náš krycí príbeh, keď pomáhame ľuďom – ako keď som kúpil mame strechu,“ vysvetľuje John.

„Keď povedala: ,Ako si to môžeš dovoliť?‘ Povedal som len: ,Ach, to sú skvelé peniaze strýka Boba, mami. Chcel by, aby sme to urobili,“ uzavrel John.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre