in

Muž ochutnáva posledné jedlá väzňov odsúdených na smrť. Niektoré požiadavky boli naozaj bizarné

Čerstvý absolvent vysokej školy z Virgínie púta na sociálnych sieťach pozornosť skutočných milovníkov zločinu tým, že varí a ochutnáva posledné jedlá, ktoré si vyžiadali notoricky známi odsúdení. Píše o tom NY POST.

23-ročný Josh Slavin už stihol vo svojich videách ochutnať 26 rôznych posledných jedál. Prvým, ktoré zverejnil, bolo video o Rickym Ray Rectorovi – odsúdenom vrahovi, ktorý si podľa niekoľkých zdrojov vyžiadal ako posledné jedlo steak, vyprážané kura, čerešňový kool-Aid a pekanový koláč. Rector zomrel smrtiacou injekciou v Arkansase v roku 1992.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Josh Slavin (@jjslavin)

Josh aj predtým zameriaval svoj content na varenie a ochutnávanie rôznych zaujímavých jedál. Teraz však vytvoril niečo ozaj jedinečné. Počas príprav posledných jedál totiž rozpráva aj príbehy odsúdených. Toto je jednoducho presne ten content pre všetky ženy, ktoré milujú dokumenty o zločinoch a zároveň rady varia.

Josh verí, že o jeho sériu jedál na smrť sa zaujímajú skutoční milovníci zločinu. „Ja a myslím si, že aj ostatní, máme vrodenú zamilovanosť a chorobnú zvedavosť na takéto veci,“ povedal a dodal:  „Smrť je niečo, čomu očividne čelí každý. Napriek tomu mať vzácnu príležitosť vybrať si presne to, čo chcete jesť tesne pred smrťou, je veľmi zriedkavá ľudská okolnosť a to je fascinujúce.“

Jedno z jedál, ktoré pripravil, bolo napríklad posledným jedlom Teda Bundyho, ktorý si odmietol vybrať, čo bude jesť. Dostal preto steak, placky, vajcia, toasty, džús a mlieko.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Josh Slavin (@jjslavin)

Josh tiež vyskúšal jedlo požadované teroristom Timothym McVeighom, ktorý bol odsúdený na smrť smrtiacou injekciou za zabitie 168 ľudí a zranenie ďalších 680 pri bombovom útoku v Oklahoma City v roku 1995. Ten si vraj vyžiadal dva litre mätovo-čokoládovej zmrzliny. 

„Podľa môjho názoru je samotná zmrzlina zlým výberom posledného jedla a výber mätovo-čokoládovej príchute len zhoršuje toto rozhodnutie,“ zhodnotil Josh vo vide, keď hodnotil McVeighovu poslednú voľbu jedla. Dal jej známku D.

Najlepšie zatiaľ ohodnotil jedlo Altona Colemana. Tento sériový vrah sa rozhodol zjesť filé mignon s hubovou omáčkou, sušienkami a omáčkou, vyprážaným kuracím mäsom, hranolkami, brokolicou so syrom, kapustou, cibuľovými krúžkami, kukuričným chlebom, šalátom, sladkým zemiakovým koláčom, maslovou pekanovou zmrzlinou a čerešňovou colou.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Josh Slavin (@jjslavin)

V Amerike väčšina štátov násilnému zločincovi ponúkne posledné jedlo pred jeho popravou. Nie je úplne jasné, ako dlho tento rituál existuje, hoci v mnohých prípadoch si väzni vyberú jedlo, pokiaľ spĺňa štátne pokyny.

V roku 2011 Texas eliminoval požiadavky na jedlo po tom, čo vrah Lawrence Russell Brewer požiadal o zdĺhavé a drahé jedlo. Nezjedol to a povedal väzenskej stráži, že nie je hladný, uviedla agentúra Reuters.

V roku 1990 si zas vrah James Edward Smith vyžiadal hrudu špiny ako svoje posledné jedlo. Jeho žiadosť bola zamietnutá a podľa viacerých zdrojov dostal namiesto toho jogurt.

Čo sa týka Josha a toho, ako si vyberá jedlá, povedal, že berie do úvahy niekoľko vecí.

„Pozerám sa na jedlá, ktoré vyberajú, na príbeh zločinu, príbeh za výberom jedla, ako sa angažovali na jedle,“ povedal a dodal: „Ich príbehy zahŕňajú pozadie toho, ako sa ich prípad odohral, čo jedli, keď vyrastali.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Josh Slavin (@jjslavin)

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre