in

Muž predstieral, že naletel podvodníkovi a naťahoval ho dva týždne. Takýto šialený príbeh ste ešte nepočuli

Takmer každý sa už stretol s podvodníkom, či už ide o e-mail od nigérijského princa alebo falošný e-mail, ktorý sa snažil získať citlivé údaje. Väčšina z nás ich ignoruje, alebo hodí rovno do spamu, no existujú ľudia, ktorí sa nazývajú „scambaiteri“, ktorí im dajú ochutnať vlastnú medicínu.

Jeden takýto muž predstieral nadviazanie dôverného vzťahu s podvodníkom a presvedčil ho, že je na najlepšej ceste získať prístup k jej majetku v hodnote 4 miliónov dolárov, ktorý v skutočnosti nemá.

Zdroj: Pexels

Podvodník bol finančný poradca a zo začiatku ponúkal rady ohľadom investovania. Treba mu uznať, že bol fakt odhodlaný podviesť nevinného muža, keďže ho neodradila ani historka o tom, že je  cirkusový klaun, ktorý sa stal organizátorom večierkov a prišiel o ruku kvôli policajnému útočnému psovi.

Muž svoje historky stupňoval v snahe podvodníka odradiť, no nedarilo sa. Povedal mu o tom, že sa rozvádza so ženou, keďže stratila ich deti a keďže sa jej neustále pýtal, kde sú, rozhodla sa požiadať o rozvod.

Muž podvodníkovi dokonca poslal „svoju“ fotku. Bol na nej atraktívny vypracovaný muž. Podvodník, ktorý sa tváril ako žena, mu na oplátku poslal fotku mladej atraktívnej východoázijskej ženy.

My wife lost my kids
byu/Zerilos1 inscambait

Obaja tak boli stále odhodlaný pokračovať vo svojom podvode. Každý z iného dôvodu. Podvodník chcel získať prístup k majetku a muž sa jednoducho bavil. V ďalšej konverzácii zas podvodníkovi vysvetlil, že je zúrivý alkoholik, ktorý v opitosti robí absurdné veci, ktoré ho dostávajú do problémov – ale snaží sa s tým prestať.

Napríklad má zákaz vstupu do ázijskej reštaurácie a tvrdil, že „dekontaminácia ich fritézy potrvá týždeň“.

Zdroj: Pexels

Muž si myslel, že v tomto bode to už podvodník vzdá a bude vedieť, že si z neho robí len srandu, no podarilo sa mu presvedčiť ho, že je bohatý, ale emocionálne nestabilný – a veľmi dôverčivý – alkoholik.

Jeho emocionálna nestabilita sa mala prejaviť tak, že podvodníkovi, ktorý sa predstavil ako Lorraine, začal hovoriť, ako ju miluje a že je jeho budúcnosť. Podvodník túto budúcnosť však očividne vníma inak, keďže mužovi začal vysvetľovať, ako by pre neho mohol prísť pracovať do New Yorku a hoci bude potrebovať zaučenie, nie je v tom problém.

Muž je však o krok vopred – tvrdí, že podvodníkovi kúpil zásnubný prsteň. Zároveň sa stále viac a viac prezentuje ako alkoholik, ktorý dlho neudrží pozornosť.

My wife lost my kids Part 5. Getting an engagement ring.
byu/Zerilos1 inscambait

Podvodník ho však napriek tomu presvedčuje, aby si stiahol nejaké aplikácie. Keďže sa opitý muž tvári, že nie je veľmi zdatný, keď ide o technológie, podvodník ho presviedča, nech sa zaregistruje a potom mu jednoducho pošle údaje, aby mohol robiť veci za neho.

Muž je však príliš opitý a tak si nevie na údaje spomenúť. Po niekoľkých príbehoch o jeho opileckých vylomeninách má Lorraine dosť. Naštve sa a začne vysvetľovať, že bude jeho inšpiráciou nepiť. Muž však tvrdí, že už má inú ženu – Sue. Sue je v skutočnosti ďalšia podvodníčka, s ktorou sa hral rovnako ako s Lorraine.

Podvodník náhle už neodpisoval tak milo a rozhodol sa prejsť k veci – chce heslo a nič iné. Muž však tvrdí, že najprv musia zapracovať na ich vzťahu a až potom môžu riešiť nejaké údaje. Podvodník to už nevydržal a muža si blokol.

A hoci sa to zdalo ako koniec, o týždeň neskôr sa podvodník znova ozval. A samozrejme muž bol ochotný znova ho naťahovať, takže sága stále pokračuje.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre