in

Muž sa dobrovoľne nechá štípať tisíckami komárov denne!

Istý muž prezradil, prečo sa necháva štípať tisícmi komárov. Pre väčšinu ľudí je uštipnutie komárom najhorší zážitok leta. To otravné bzučanie, a potom zúfalé a hlavne márne pokusy o poškrabanie sa. Však čo je to jedno nevinné poškrabanie…OMYL. Potom už jednoducho neviete prestať!

Ľudia vymýšľajú rôzne spôsoby, ako sa vyhnúť komárom, od sieťových závesov, po rôzne lampy proti komárom, spreje….

black and white dragonfly perched on white flower during daytime
Autor tejto fotografie je Vladislav Balakshii

Avšak tento muž sa rozhodol urobiť presný opak, komáre rád privíta. Doktor Perran Ross to robí z jediného rozumného dôvodu – pre vedu. Pracuje ako experimentálny biológ, ktorý skúma komáre, ako dlho môžu žiť, ako aj baktérie, ktoré môžu prenášať. Vzhľadom na to, že komáre sú jedným z najsmrteľnejších živočíchov, pretože sú prenášačmi malárie, je múdre o nich vedieť čo najviac.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa 60 Second Docs (@60secdocs)

Ale prečo strká ruku do škatule plnej komárov? Výskum si vyžaduje, aby mal tím po ruke množstvo komárov, ktoré môže skúmať. A tak ako aj iné zvieratá, ktoré chováte v zajatí, aj komáre občas potrebujú nakŕmiť. A samozrejme, komárovi nemôžete ponúknuť fľašku s krvou, z ktorej by sa napil. Ak im umožníte prirodzené kŕmenie, budú sa správať čo najnormálnejšie.

Doktor Ross má teda nezávideniahodnú úlohu kŕmiť komáre. Jednoducho strčí ruku do krabice s komármi a nechá hmyz, aby sa na ňom nakŕmil, čo znamená obrovské množstvo štípancov! Za jedeň deň dokázal nazbierať až 15 000 uhryznutí! AU!

60secdocs/instagram

Ak sa pre niečo oplatí strčiť ruku do škatule plnej komárov, tak je to snaha bojovať proti chorobám a hladu. Takže ďakujeme, doktor!

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre