in

Muž sa pokúsil vykradnúť banku v Amerike s pomocou prekladača na mobile, pretože nevie rozprávať po anglicky

Jazyková bariéra vie občas narobiť poriadnu zlobu. Poznáme to napríklad v prípade väčšiny našich starých rodičov alebo dokonca aj rodičov, kedykoľvek sa dostanú do situácie, že musia počúvať alebo nebodaj sami použiť nejaký cudzí jazyk. Predovšetkým býva problém s angličtinou. Základná logika je: čím hlasnejšie a pomalšie budeme rozprávať, tým lepšie nám cudzinec bude rozumieť.

Zdroj: Youtube / Route Rethinker

20-ročný muž z Venezuely menom Yeixon Brito-Gonzales sa ale presvedčil o tom, že to tak skutočne nefunguje, a vykradnúť banku v štáte Ohio v Amerike hovoriac svojou rodnou španielčinou sa mu nedarilo. Našťastie máme v dnešnej dobe kúzelné digitálne pomôcky, ktoré nás v takých situáciách dokážu vytiahnuť z kaše.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Muž teda vytasil mobil s prekladačom, nechal v ňom preložiť vetu o tom, že ide o prepadnutie a pracovníci by mu mali zbaliť hotovosť do bielej igelitovej tašky. Správy na mobile obsahovali typické vety ako „get the money“ a „put the money in the bag“.

Zdroj: Youtube / Route Rethinker

Keď na jeho písomne preložené výzvy žiadny z pracovníkov banky nereagoval, jednoducho vykráčal von z budovy a odišiel. Polícii sa však podarilo tohto muža vypátrať a vziať do väzby, kde čelí obvineniu z pokusu o krádež aj ilegálneho pobytu na území. Ako dôkaz im slúžil kamerový systém z banky a prítomnosť aplikácie prekladača v mužovom mobile a bielej igelitovej tašky.

Zdroj: Youtube / Route Rethinker

Pokus dobrý, ale chlapec si nabudúce asi rozmyslí, či chce ísť skúšať vykrádať banky v iných štátoch, ktorých úradným jazykom nerozumie.

Zdroj: Youtube / Route Rethinker

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre