in

Muž sa rozhodol vystreliť si z bývalej priateľky. Na jej adresu objednal 50 donášok jedla

Neznáma osoba, ktorá je pravdepodobne zavrhnutým bývalým priateľom, objednala viac ako 50 jedál vo viacerých reštauráciách v tureckom Izmire a všetky ich poslala na rovnakú adresu.

Incident sa odohral minulý týždeň okolo 21.00 h, keď sa pred bytovým domom na ulici Çimen v Izmirskej štvrti Balçova objavili viac ako dve desiatky kuriérov s jedlom.

Zdroj: Pixabay

Nezvyčajné zhromaždenie zachytili okoloidúci na video a zábery zdieľané na tureckých sociálnych sieťach sa rýchlo stali virálnymi. Netrvalo dlho a do prípadu sa zapojila tlač a začala ho vyšetrovať. Ukázalo sa, že istá osoba využila možnosť dobierky v tureckej aplikácii na rozvoz jedla Yemeksepeti a pod falošnými menami zadala niekoľko objednávok a všetky ich poslala na rovnakú adresu.

Neznáma osoba sa ani neobťažovala použiť skutočné telefónne číslo, namiesto toho použila podozrivé číslo 0555 555 55 55. Niektoré z reštaurácií, ktoré dostali jeho objednávky, si všimli bizarné číslo a pokúsili sa naň zavolať pre potvrdenie, ale mnohé z nich to neurobili. Viac ako 50 objednávok tak odišlo na tú istú adresu približne v rovnakom čase a na viacerých videách je vidieť, ako 25 doručovateľov čaká pred tou istou budovou, aby dostali zaplatené.

Zdroj: Pixabay

Žiadna z reštaurácií nepodala sťažnosť na polícii, takže sa nikto ani neobťažoval pátrať po podozrivom, ale niekoľko Izmirských stravovacích zariadení, ktoré kontaktovali reportéri, priznalo, že sa stali obeťou tohto žartíka.

Jeden z majiteľov reštaurácie uviedol, že mu volalo niekoľko ďalších reštaurácií, aby ho upozornili na falošné objednávky, ale v tom čase už bolo jedlo odoslané. Všetky objednávky sa vrátili, ale väčšinu jedla museli vyhodiť.

Hoci sa zatiaľ nepotvrdilo, že ide o zhrdzaveného bývalého priateľa, zdá sa, že na sociálnych sieťach panuje všeobecný konsenzus a niektoré spravodajské portály o tom dokonca informovali.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre