in

Muž sa stal milionárom po tom, čo mu cez strechu prepadol meteor

Tento chlapík sa strhol na poriadnu ranu, keď sa cez jeho strechu prevalil meteor – a okamžite sa z neho stal milionár. Josua Hutagalung dostal strach o svoj život, keď vesmírny kameň pristál pri jeho dome v Kolangu v Indonézii.

Otec troch detí pracoval vonku, keď meteor prerazil cez jeho verandu s plechovou strechou vedľa jeho obývačky. Po tom, čo s poriadnym buchotom dopadol na Zem, sa mu podarilo zahrabať sa ešte 15 centimetrov hlboko do pôdy. Ukázalo sa však, že to bol mimoriadny dar z neba, pretože sa pýšil cenovkou 1,4 milióna libier (1,7 milióna dolárov).

Kus trosiek z vesmíru bol starý asi 4,5 miliardy rokov a vážil 2,1 kg. Bol klasifikovaný ako uhlíkatý chondrit CM1/2, čo je extrémne vzácny meteor. Správa, že kameň mal hodnotu okolo 1,4 milióna libier – alebo 645 libier za gram – určite zmiernila Josuuov smútok. Špecializovaný zberateľ mu za tento meteorit údajne dal ekvivalent 30-ročného platu.

Zdroj: Josua Hutagalung / Facebook

Josua vtedy povedal: „Priniesol som to do domu. Zvuk bol taký hlasný, že sa triasli aj časti domu. A keď som pátral, videl som, že plechová strecha domu praskla. Mám silné podozrenie, že táto skala je skutočne objektom z neba, ktorý mnohí ľudia nazývajú meteorit. Pretože je nemožné, aby niekto niečo takéto úmyselne hodil na môj dom.“

Dobrosrdečný Josua povedal, že chce použiť časť svojho novonadobudnutého bohatstva na vybudovanie kostola vo svojej komunite. Milionár sa cez noc stal miestnou celebritou po tom, čo sa rozšírili správy o páde meteoru a miestni obyvatelia sa hrnuli do jeho domu, aby si vzácnu skalu mohli pozrieť. Neďaleko sa neskôr našli aj tri ďalšie úlomky meteoru – oficiálne pomenované ako Kolang. Meteorit bol odoslaný do USA po tom, čo ho odkúpil zberateľ meteoritov z Indianapolisu.

Zdroj: Josua Hutagalung / Facebook

Americký expert na meteority Jared Collins, ktorý kúpil časť skaly, povedal: „V telefóne sa mi objavila správa s bláznivou ponukou, aby som skočil do lietadla a kúpil si meteorit. Bolo to uprostred krízy Covid a úprimne povedané, išlo o rozhodovanie medzi kúpou kameňa pre seba alebo spoluprácou s vedcami a zberateľmi v USA. Nazbieral som toľko peňazí, koľko som mohol nazbierať, a išiel som nájsť Josuu, ktorý sa ukázal ako šikovný vyjednávač.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre