in

Muž spravil vodičský preukaz až na 60.-ty krát

Študent, ktorý zlyhal v skúške z teórie jazdy 59-krát pred jej absolvovaním, bol ocenený za jeho „úžasné odhodlanie“. V autoškole strávil asi 60 hodín a stálo ho to takmer 1 400 libier, kým sa mu nakoniec podarilo spraviť vodičský preukaz v Redditchi, Worcestershire.

Zdroj: andibreit/Pixabay

Identita osoby zostáva súkromná, ale jeho odhodlanie pokračovať bolo odhalené v údajoch získaných autoškolou AA. Študenti musia prejsť testom a až potom si môžu objednať praktický test. Musia správne odpovedať na 43 z 50 otázok s možnosťou výberu z viacerých odpovedí. Potom nasleduje test vnímania nebezpečenstva so 14 videoklipmi.

Údaje agentúry Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA) za prvý polrok tohto roka ukazujú, že aj iní študenti absolvovali desiatky pokusov – vrátane niekoho, kto prešiel na 58. pokus v Hull, 56. pokus v Guildforde a 54. v Tunbridge Wells.

Zdroj: kartik27/Pixabay

Študenti, ktorí neuspejú, musia počkať tri dni, kým budú môcť znova absolvovať test za 23 £. Test si musia zopakovať aj v prípade, že neabsolvujú praktickú skúšku do dvoch rokov. Úspešnosť teoretického testu klesla zo 65 % v roku 2007/08 na 44 % v roku 2022/23, podľa ministerstva dopravy.

„Niet pochýb o tom, že je to ťažká skúška a odhodlanie týchto študentov úspešne prejsť je úžasné,“ povedala riaditeľka AA Driving School Camilla Benitz. „Nervy môžu nepochybne zohrávať určitú úlohu,“ dodala. „Je celkom ľahké podceniť teoretický test a predpokladať, že budete schopní prejsť bez akéhokoľvek úsilia, ale nie je to tak.“

Zdroj: devexcelsure/Pixabay

Niekoľko ľudí už bolo odsúdených za to, že robili teoretické testy za iných ľudí. Inderjeet Kaur z Llanelli bol minulý rok odsúdený na osem mesiacov väzenia za podvodné absolvovanie približne 150 teoretických a praktických testov.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre