in

Muž zastavil útok muža s nožom v metre, pretože jeho obľúbená anime postava by urobila to isté

Na fanúšikov anime (japonskej kreslenej kinematografie), mangy (japonského komiksu) a japonských videohier sa často nahliada s dávkou posmechu a názorom, že je tento koníček divný a detinský. Seriál s kreslenými postavičkami predsa musí byť pre deti, však? Prekvapivo, mnoho týchto japonských kreslených seriálov či komiksov spracúva témy temnejšie ako moja ranná káva, a často by sa k deťom vôbec nemala dostať.

Zdroj: X / Chrunchyroll

Fanúšikovia anime a mangy sa označujú japonským slovom „otaku“, a toto slovo sa často spája s negatívnymi predstavami o človeku, ktorý nežije ničím iným, než japonskými médiami, steny v izbe má polepené plagátmi s polonahými kreslenými postavami a každá konverzácia obsahuje aspoň 50% informácií o anime, mange alebo náhodné japonské slová, ktoré otaku pri pozeraní seriálov šťastlivo pochytil.

Zdroj: Youtube / NOWnews

Ruixian Xu z Taiwanu však dokázal, že jeho závislosť od týchto médií môže mať pre jeho život pozitívnejší dopad, než by ktokoľvek očakával, a že anime môže byť zdrojom pozitívnej inšpirácie. V Taiwanskom metro došlo 21. mája 2024 k dramatickému incidentu, keď muž s nožom napadol troch ľudí. Hrdinský zásah 17 civilistov, medzi ktorými bol aj Ruixian Xu, pomohol zabrániť väčšej tragédii.

Zdroj: Youtube / NOWnews

Xu, známy svojou láskou k anime, priznal, že jeho odvahu inšpirovala postava Himmel z obľúbenej série ‚Frieren: Beyond Journey’s End‘. Po prijatí ocenenia za svoju odvahu Xu vyhlásil, že konal podľa vzoru svojho hrdinu. „Ak by tam bol Himmel, urobil by to isté,“ povedal. Dodal, že by to určite urobil znovu. Verí, že jeho činy pomôžu zlepšiť verejné vnímanie otaku komunity.

Zdroj: Chrunchyroll

Séria ‚Frieren: Beyond Journey’s End‘ si získala srdcia fanúšikov anime po celom svete a je najvyššie hodnoteným anime na MyAnimeList. Manga, na ktorej je anime založené, patrí medzi najpredávanejšie za posledné desaťročie.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre