in

Muža, ktorý uviazol na mori na Novom Zélande, zachránil odraz z hodiniek

Muž, ktorý strávil takmer 24 hodín na mori na Novom Zélande, zalarmoval svojich záchrancov tým, že pomocou hodiniek odrážal slnko.

Polícia uviedla, že je to „absolútny zázrak“, že nemenovaný muž je nažive po tom, čo v utorok spadol cez palubu svojej 12-metrovej lode počas samostatnej rybárskej výpravy.

Zdroj: SEIMORI-STUDIO/Pixabay

Povedal, že loď sa prevrátila po tom, čo zahákol marlinovu rybu. Muž prežil chladnú noc v oceáne a dokonca sa stretol so žralokom, ktorý si ho prišiel „očuchať“, uviedla polícia.

Pokúsil sa preplávať 55 km na Aldermanove ostrovy severovýchodne od Nového Zélandu, ale rýchlo sa vyčerpal a prúdy ho ťahali ďalej.

Muža sa nakoniec podarilo zachrániť po tom, čo sa traja rybári – políciou pomenovaní ako Taylor, Mike a James – rozhodli vyšetriť nezvyčajný odraz na vode.

Zdroj: yusukeliu/Pixabay

Zistili, že je to muž, ktorý sa zúfalo snaží upútať ich pozornosť pomocou odrazu slnka na hodinkách. Prvé slová muža, keď bol zachránený, boli: „Rád ťa vidím,“ povedal jeden z rybárov pre New Zealand Herald.

„Je absolútnym zázrakom, že rybár je po tom všetkom stále nažive. Bez rýchleho konania troch pánov, ktorí ho vylovili, by to malo určite tragické následky,“ uviedla polícia.

Zdroj: EdWhiteImages/Pixabay

Muža rýchlo previezli do prístavu Whangamata, kde ho ošetrili – bol podchladený a vyčerpaný. Poloha jeho člna zostáva neznáma, ostatní sú vyzvaní, aby nahlásili akékoľvek potenciálne pozorovania.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Ženy sa podelili o tie najhoršie veci, ktoré im vyviedli ich muži – Príbehy zo života ľudí

10+ rodín, ktorých rána začínajú poriadnou dávkou humoru