in

Na bostonskom letisku sa v batožine našli pozostatky mumifikovaných opíc

Cestovateľ na medzinárodnom letisku Boston Logan uviedol, že sa v jeho batožine nachádzajú sušené ryby.

Po ďalšom skúmaní však letiskoví agenti zistili, že v skutočnosti ide o mumifikované pozostatky, ktoré obsahovali hlavy štyroch opíc, uviedla vo vyhlásení americká colná a hraničná ochrana. Incident sa odohral vo štvrtok na bezpečnostnej prehliadke cestujúcich.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa We Animals Media (@weanimals)

Psí dôstojník menom Buddey vyňuchal mŕtve a dehydrované opice z batožiny cestovateľa, ktorý sa nedávno vrátil do USA z Konžskej demokratickej republiky.

Surové alebo minimálne spracované mäso z určitých voľne žijúcich zvierat, inak známe ako bushmeat, sa do USA nesmie dostať najmä zo zdravotných dôvodov.

Zdroj: Kenza Loussouarn/Pexels

„Bushmeat môže niesť baktérie, ktoré môžu spôsobiť ochorenie, vrátane vírusu Ebola,“ uviedol vo vyhlásení Julio Caravia, riaditeľ prístavu v CBP Boston.

Cestovateľ vo štvrtok niesol asi 8 kíl bushmeatu. Centrá pre kontrolu chorôb ho podľa CBP označili ako tovar vhodný na zničenie. Agenti letísk po celej krajine sa stretli s rôznymi druhmi mäsa.

Zdroj: HitchHike/Pexels

V roku 2022 agenti na letisku Washington Dulles skonfiškovali spáleného netopiera. V roku 2019 policajti na medzinárodnom letisku O’Hare zachytili približne 32 libier potkanieho mäsa.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 fotografií, ktoré sa pohrajú s tvojou mysľou

15 náhodných obrázkov, ktoré vás pobavia #2