in

Na pokračovanie sa tešíte zbytočne. Toto sú seriály, ktoré boli nechané na pospas osudu

Sledovanosť, rozpočet, kreatívne rozpory… Je veľa dôvodov na to, prečo niektoré seriály ostanú nedokončené a tvorcovia oznámia ich ukončenie bez toho, aby ich trápilo, že príbeh ostal nedopovedaný. Snáď ani nebol rok, kedy by nebol nejaký seriál oznámený ako zrušený.

Existujú však aj prípady, kedy sa rozhodla seriál dokončiť iná stanica, hoci sa to stáva len málokedy. Najlepším príkladom je v tomto prípade seriál Lucifer. Ten pôvodne začal ako seriál od Fox, no po tom, ako seriál dostal rozličné reakcie od kritikov, Fox seriál po troch sériách zrušil. Fanúšikovia z toho boli zdrvení a ich prosby nakoniec vyslyšal Netflix, ktorý seriál prevzal a obnovil.

Zdroj: IMDb

Táto situácia je však veľmi ojedinelá. Napríklad v minulom roku bolo dokopy zrušených viac ako 100 seriálov, no obnovených bolo len 5 a to S.W.A.T., 9-1-1, 61st Street, Uncoupled a Three Woman.

Zdroj: SHOWTIME

Teraz sa však presuňme k tej horšej situácii.

Začať môžeme rovno seriálmi od Netflixu. Dokopy minulý rok zrušil 20 seriálov a hoci bol jeden z toho obnovený, stále je to nič oproti tomu, o koľko skvelých seriálov sme prišli. A to nerátame seriály, ktoré boli zrušené v roku 2022 ako napríklad Warrior Nun, The Bastard Son & the Devil Himself, The Midnight Club, Fate: The Winx Saga či First Kill.

Zdroj: Netflix

Teraz sa k nim pridali ďalšie a to napríklad Lockwood & Co. (čo je dosť smutné, keďže hlavná herečka kvôli roly v tomto seriály odišla z úspešného Bridgertonu), Shadow and Bone, Disenchantment či Big Mouth.

Zdroj: Netflix

Nie sú to však jediné seriály, ktorých príbeh ostane na Netflixe nedokončený. Netflix má totiž vo svojom repertoári hneď niekoľko ďalších od iných spoločností, ktoré boli minulý rok tiež bohužiaľ zrušené. Ide napríklad o seriály Vampire Academy a One of Us Is Lying od Peacock či Titans od Max.

Zdroj: Peacock

Titans však nie je jediný seriál podľa komiksovej predlohy od DC Comics, ktorý sa svojho konca nedočká. Zrušený bol totiž aj seriál Doom Patrol od Max a Gotham Knights od The CW. Pridajú sa tak napríklad k seriálu The Flash, ktorý bol zrušený ešte v roku 2022.

Zdroj: Max

A keď už sme pri seriáloch od The CW, pokračovania sa nedočká ani spinoff od Supernatural. Seriál The Winchesters tak bol zrušený hneď po prvej sérii.

Zdroj: The CW

Minulý rok bol tiež nešťastným pre viacero komédií. Zrušené boli napríklad obľúbené spinoffy How I Met Your Father a Young Sheldon. Po desiatich sériách sa svojho konca tiež dočká seriál The Goldbergs od ABC.

Zdroj: Hulu

Za zmienku tiež stojí zrušenie seriálov Gossip Girl, Cruel Summer, The Great či Pitch Perfect: Bumper in Berlin.

Zdroj: Hulu

Zdroj Zdroj Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre