in

Najchlpatejšie dievča na svete už vyrástlo a je šťastne vydaté

Dievča, ktoré kedysi rovesníci označovali ako „vlčie dievča“ a „opičia tvár“, vedelo, že jej to nezabráni nájsť šťastie. Nakoniec objavila lásku svojho života a jej príbeh odhaľuje hlboký vplyv, ktorý to malo na jej život. Supatra „Natty“ Sasuphan, kedysi prezývaná ako najchlpatejšie dievča na svete, čelila výsmechu a strachu zo strany svojich spolužiakov kvôli svojmu jedinečnému vzhľadu.

5. augusta 1999 sa v jednej rodine stalo niečo dôležité. Zvyčajne, keď sa narodí dieťa, rodičia sú šťastní a nadšení. Tak sa cítili aj títo rodičia, keď sa narodila ich dcéra. Ich šťastie sa však miešalo s prekvapením, strachom a nedôverou, pretože lekár im povedal, že ich dieťa má veľa chĺpkov. Najprv si mysleli, že je to normálne, no keď ju videli v inkubátore, boli šokovaní. Chlpy jej pokrývali takmer celé telo a dokonca ani lekári v Thajsku nikdy nevideli niekoho ako ona.

Zdroj: Guinness World Records / Facebook

Neskôr lekári zistili, že Natty má veľmi zriedkavé kožné ochorenie nazývané Ambrasov syndróm. Tento stav je taký nezvyčajný, že na svete je oddávna zdokumentovaných len 50 takýchto prípadov.

Keď sa Natty narodila a jej mama chcela odísť z nemocnice, lekári ju nechceli pustiť, pretože sa obávali, že by mohla opustiť svoje dieťa. Ona však doktorovi povedala, že svoje dieťa nikdy neopustí, nech sa deje čokoľvek. Povedala: „Máme šťastie, že sa narodila do našej rodiny.“

Zdroj: Guinness World Records / Facebook

Ako Natty rástla, jej tvár zostávala skrytá za hustými chlpmi kvôli nevyliečiteľnému syndrómu. Ani pravidelné metódy, ako je laserové odstránenie, nedokázali spomaliť rast jej chlpov. V škole čelila výsmechu kvôli svojmu jedinečnému vzhľadu.

Jej učiteľka prezradila, že ostatné deti sa spočiatku báli jej vzhľadu, čo sťažovalo jej rané školské časy. Postupom času však Natty dokázala, že je ako každý iný študent. Učitelia ju opísali ako pracovitú s dobrými známkami a nakoniec sa stala jedným z najobľúbenejších detí na škole.

Zdroj: truly / Youtube

Učitelia povedali, že je to živé dievča, ktoré miluje spievanie, tanec a hranie. Jej rodičia sa k nej správali ako k akémukoľvek inému dieťaťu a nikdy jej nedali pocítiť, že je menej dôležitá. Brali ju všade so sebou a nehanbili sa, že vyzerá inak ako ostatné deti.

Zdroj: Supattra Sasupan / Facebook

Natty sa so svojím stavom zmierila a pochopila, že na to neexistuje žiadny liek. Rozhodla sa ponechať si ochlpenie tak, ako prirodzene rástlo od narodenia, pričom tvár si oholila až v tínedžerskom veku. Ako rástla, našla si dokonca aj lásku. „Začalo to priateľstvom, potom sme sa stali párom.“ Ich rozhovory jej priniesli šťastie a potom aj lásku, ktorú nepredpokladala: „Bol to druh lásky, o ktorej som nečakala, že sa mi stane.“ Natty sa neskôr vydala za svojho priateľa a nazvala ho „láskou jej života“.

Zdroj: CGTN Photo / cgtn.com

Natty, ktorá našla lásku a šťastie, je odhodlaná viesť pozitívny život a naďalej pozitívne ovplyvňovať spoločnosť. Verí, že každý je svojím spôsobom krásny a jedinečný, a chce inšpirovať ostatných, aby prijali svoju individualitu a vyžarovali svoju vnútornú krásu.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre