in

Najdlhšia parochňa na svete meria viac ako 350 metrov

Nigérijčanka strávila 11 dní vytváraním ručne vyrobenej parochne s dĺžkou viac ako 350 metrov, ktorá bola certifikovaná ako najdlhšia na svete.

Guinnessova kniha rekordov potvrdila, že profesionálna parochniarka Helen Williamsová získala titul za najdlhšiu ručne vyrábanú parochňu na svete vďaka svojim pôsobivo dlhým umelým lokniam.

Williamsová uviedla, že na zostavenie mohutnej hrivy použila 1 000 zväzkov vlasov, 12 plechoviek laku na vlasy, 35 túb lepidla a 6 250 sponiek do vlasov. Najprv musela vytvoriť „podložku“ so sieťkou na vlasy a čiernou látkou, ktorú formovala na cyklistickej prilbe.

Parochňa ju stála približne 2500 dolárov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MX24 Digital (@mx24gh)

Zdroj: Alexas_Fotos/Pixabay

„Nájsť materiály na výrobu najdlhšej parochne nebola ľahká úloha,“ povedala Williamsová pre Guinnessovu knihu rekordov. „Moje skúsenosti s prácou s parochňami mi veľmi pomohli.“ Napriek tomu nebolo vytvorenie rekordnej parochne pre Helen jednoduchým úkonom. „V určitom okamihu som sa cítila vyčerpaná,“ ​​povedala. „Priatelia a rodina ma však povzbudzovali. Nechcela som ich sklamať, a tak som sa sústredila. Výsledkom je najdlhšia ručne vyrobená parochňa na svete.”

Williamsová je profesionálnym výrobcom parochní asi osem rokov a každý týždeň vyrába zvyčajne 50 až 300 parochní.

„Vyškolila som stovky študentov a vyrobila som tisíce parochní,“ povedala.

1. Zdroj             2. Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre