in

Najstarší človek na svete oslavuje rekordné narodeniny

V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy sa technológia a medicína neustále posúvajú napred, sa čoraz viac ľudí začína zaujímať o tajomstvo dlhovekosti. Je to pochopiteľné, pretože každý z nás má túžbu prežiť čo najviac rokov na Zemi a vidieť život svojich potomkov. Takéto šťastie má starenka zo Španielska.

Zdroj: The Young Turks/YouTube

Maria Branyas Morera je najstaršou žijúcou osobou na svete. 4. marca 2024 oslávila v Španielsku už svoje 117. narodeniny. Narodila sa v San Franciscu v roku 1907, no od svojich ôsmich rokov žije v Katalánsku. V súčasnosti žije už 23 rokov v rovnakom dome dôchodcov. V januári 2023 bola oficiálne uznaná ako najstaršia žijúca osoba v Guinessovej knihe rekordov.

Napriek svojmu veku zostáva Maria aktívna a zachováva si pozitívny pohľad na život. Svoju dlhovekosť pripisuje faktorom, ako je poriadok, pokoj, dobré vzťahy s rodinou a priateľmi, kontakt s prírodou, emocionálna stabilita, pozitivita a vyhýbanie sa toxickým ľuďom. Mária tiež zdôrazňuje, že je dôležité nerobiť si v živote zbytočné starosti.

„Je veľmi vďačná za všetky gratulácie a za záujem, ktorý toľko ľudí prejavilo o jej zdravotný stav. Je šťastná, že môže tento výnimočný deň osláviť dôverne so svojou rodinou a kolegami a všetkým želá krásny pondelok,“ povedala pre Guinessovu knihu Eva Carrera Boix, riaditeľka domova dôchodcov.

Babička je stále aktívna na sociálnych sieťach a to konkrétne na X (bývalý Twitter) s pomocou svojej 80-ročnej dcéry. „Dobré ráno, svet. Dnes mám 117 rokov. Dostala som sa až sem,“ napísala v pondelok.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre