in

Namiesto slepého čreva mu lekári nechtiac vyoperovali kus úplne iného orgánu

Hovorí sa, že občas sa aj majster tesár utne a nikto nie je neomylný. V prípade lekárov by sa omyly však stávať nemali, keďže na nich leží tiaha zodpovednosti za ľudský život.

Zdroj: Pexels / Karolina Grabowska

72-ročný George Piano sa v Decembri 2022 zveril do rúk lekárov z „University of Washington Medical Center Northwest“, aby mu bolo odstránené slepé črevo. Mala to byť vcelku jednoduchá operácia.

Zdroj: Pexels / Tima Miroshnichenko

Keď sa George po operácii konečne zobudil, bolesť v bruchu bola ale oveľa horšia ako tá, s ktorou do nemocnice pred operáciou prišiel. Muža to samozrejme vydesilo a lekárov prekvapilo, keďže po operácii už muž nemal mať pôvodné bolesti, nieto ešte horšie ako predtým.

Zdroj: Pexels / Kindel Media

Vysvitlo, že počas operácie mali lekári problém mužovo slepé črevo nájsť. V presvedčení, že ho nakoniec našli, úspešne odstránili kus úplne iného orgánu.

Zdroj: Pexels / Vidal Balielo Jr

2 dni po operácii urobili Georgovi CT, na ktorom bolo jasne vidno, že slepé črevo odstránené nebolo. Namiesto neho v mužovi chýbal kus hrubého čreva.

Zdroj: Pexels / павел сорокин

U muža sa kvôli tomu začala infekcia a aby toho nebolo málo, pri odstraňovaní operujúci lekár prederavil časť zostávajúceho hrubého čreva, čo spôsobilo, že odpad, ktorý črevo obsahovalo, sa vylial do jeho brušnej dutiny.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Táto chyba sa pre muža stala takmer osudnou a nemocnici vyslúžila súdny proces. A potom sa niekto čuduje, že sa veľa ľudí lekárov bojí.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre