in

Nazývajú ho jedálenským pirátom. Muž sa najedol už v minimálne 127 reštauráciách bez platenia

58-ročný muž sa stal prekliatím reštaurácií v holandskom meste Delft po tom, čo sa za posledných pár rokov najedol bez zaplatenia najmenej 127-krát. Píše o tom Oddity Central. 

Začiatkom tohto mesiaca zavolali políciu v Delfte do reštaurácie, kde sa muž údajne pokúšal vyhnúť účtu predstieraním zdravotných problémov. Podľa Mikea Hogeveena, barmana v nemenovanej reštaurácii, tento muž upútal jeho pozornosť, keď začal kupovať ľuďom kolá a ponúkať, že sa s každým podelí o svoje jedlo, ale skutočne sa stal stredobodom pozornosti, keď začal nekontrolovateľne triasť ľavou rukou, ako keby mal mozgovú príhodu. Privolaní záchranári však pri obhliadke muža zistili, že to len predstiera a odmietli ho odviezť do nemocnice, ako žiadal.

Zdroj: Pexels

Keďže záchranári odmietli vziať muža do svojej ambulancie, majiteľ reštaurácie oslovil 58-ročného muža ohľadom účtu, ale keďže videl, že zrejme práve prekonal miernu mozgovú príhodu, majiteľ navrhol, aby nechali uhradenie na neskorší dátum. Muž súhlasil, ale keď dával majiteľovi svoje meno a adresu, zasiahol záchranár, ktorý tvrdil, že len pred chvíľou dal im iné meno aj adresu.

„Myslel si, že sa z účtu vo výške viac ako sto eur môže dostať predstieraním, že je chorý,“ povedal Hogeveen.

Na radu pracovníčky záchranky majiteľ reštaurácie zavolal políciu. Skontrolovali jeho vrecká kvôli identifikácii a pri kontrole jeho spisu na stanici zistili, že je to „notorický jedálenský pirát“, ktorý roky terorizoval miestne reštaurácie. Bolo proti nemu podaných najmenej 127 sťažností za to, že jedol v reštauráciách bez zaplatenia, no napriek občianskemu sporu proti nemu ho nikto nedokázal zastaviť.

Nie je jasné, či je jedálenský pirát stále vo väzbe, alebo či existuje nejaký spôsob, ako ho prinútiť zaplatiť tisíce eur, ktoré dlhuje reštaurátorom v Delfte. Jedno je však isté, kvôli zákonom o ochrane osobných údajov ostatní majitelia reštaurácií ani nepoznajú meno muža a už vôbec nie to, ako vyzerá, takže sa na neho nemôžu v budúcnosti pripraviť. 

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Ubisoft CEO ospravedlňuje 60 EUR za live-service Skull And Bones hru slovami: Je to výborná AAAA hra

Nepatrné nepríjemnosti, ktoré môžu narušiť našu vyrovnanosť