in

Nestarnúci dedko – fenomén. Toto je najstarší fitness tréner na svete

Dosiahnutie pokročilého veku by nemalo automaticky znamenať rezignáciu na fyzickú aktivitu. Práve naopak. Postaršie osoby by mali považovať pohyb za neoddeliteľnú súčasť svojho života. Pravidelná fyzická aktivita má pozitívny vplyv na celkové zdravie a práve starší ľudia často podceňujú jej dôležitosť.

To sa však netýka rekordéra Tima Minnicka. Ten si osvojil energický životný štýl a inšpiroval nespočetné množstvo jednotlivcov, aby spochybňovali názory týkajúce sa starnutia a úrovne aktivít. Vo veku 81 rokov sa totiž stal svetovým fenoménom a získal titul najstaršieho fitness trénera na svete podľa Guinessovej knihy rekordov.

Minnick začal pracovať ako inštruktor po získaní certifikácie od Národnej akadémie športovej medicíny ešte 8 rokov dozadu. Povedal, že hľadal niečo, čo by ho udržalo aktívnym po smrti manželky. „Chcel som urobiť niečo, pri čom by som mal pocit, že som pre niekoho užitočný,“ vyjadril sa čiperný senior.

Tim učí študentov všetkých vekových kategórií, no väčšina z nich má viac ako 50 rokov. Jeho najstarší zverenec má úctyhodných 95 rokov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre