in

Neuveriteľná masa. Golfistov napadla invázia skákajúcich zvierat

Golf je populárne hobby, ktoré ponúka kombináciu fyzickej aktivity, strategického myslenia a spoločenskej interakcie. Rok „vynájdenia“ tejto hry nie je známy, no vyvíjala sa v priebehu storočí a jej korene siahajú do Škótska. Prvé zmienky o hre, ktorá pripomína golf, pochádzajú z 15. storočia.

Zdroj: BBC Earth/YouTube

V súčasnosti sa tento zelený šport teší veľkej obľube. Je to tak aj v Austrálii, ktorá je svojou faunou pomerne špecifická. To sa potvrdilo aj pri bizarnej situácii z greenov v Heritage Golf and Country Club. Hrajúci golfisti ostali ako obarení, keď sa na nich vyrútila masa skákajúcich kengúr.

„Na našich dvoch ihriskách v Heritage Golf & Country Club máme klokany, ale toto som ešte nikdy nevidel,“ napísal Stephen Roche, ktorý zverejnil na sociálnych sieťach dôkazne video z tohto raritného úkazu.

Zvedaví ľudia sa pána Rocheho pýtali, či takáto invázia kengúr nepoškodila greeny v jeho golfovom klube. Ten zvedavcov ubezpečil, že kengury sú zvieratá s mäkkými labami a na trávnikoch po sebe zanechávajú len stopy.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre