in

Nevidí, necíti, no stále miluje jedlo. Najstaršie suchozemské zviera oslávilo neskutočný vek

Korytnačky sa spravidla dožívajú poriadne vysokého veku a pre ľudí tak môžu predstavovať verného a dlhoročného spoločníka. Nie je dokonca vylúčené, že svojho majiteľa prežijú a na onen svet sa poberú až desaťročia po ňom. 

Zdroj: AFP News Agency/YouTube

Seychellské korytnačky sú vskutku špecifickým druhom tohto príjemného zvieratka. Priemerne sa totiž dožívajú 150 rokov. Jeden jej príslušník však teraz oslávil až nadpriemerne vysoký vek. Korytnačka menom Jonathan sa dožila úctyhodných 191 rokov a v súčasnosti je najstarším žijúcim suchozemským zvieraťom zaznamenaným človekom.

Skutočný vek Jonathana však môže byť oveľa vyšší, čo znamená, že môže mať viac ako magických 200 rokov. Na ostrov sv. Heleny, kde dožíva už niekoľko desaťročí, ho priviezli v roku 1882, keď mal najmenej 50 rokov. Svoju starobu si však napriek komplikáciám náležite užíva.

„Napriek tomu, že stratil čuch a je prakticky slepý kvôli šedému zákalu, zostala mu neskutočná chuť do jedla,“ povedal pre GWR veterinár Joe Hollins. „Náš malý tím ho stále ručne kŕmi raz do týždňa posilňujúcou porciou ovocia a zeleniny. To nielenže dopĺňa jeho kalórie, ale poskytuje aj pomáha jeho metabolizmu, keďže prijíma vitamíny a minerály,“ dodal veterinár. Jonathanovi želáme všetko najlepšie a rozhodne mu prajeme, aby pokoril 200-ročnú hranicu zaznamenanú človekom.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Je sexuálne najviac aktívnou ženou Austrálie. Za rok sa vyspala až s 300 mužmi, neuveríte, koľko zarába

12 krát, kedy ľudia narazili na veci, ktoré ich vždy dokážu vytočiť #1