in

Nová virálna teória hovorí o 5 štádiách každého vzťahu. Ľudia sú v šoku, aká je presná

Tridsaťjedenročný Kevin Pasco z kanadského Vancouveru sa ako vzťahový kouč delí o svoje tipy na sociálnych sieťach, aby ľuďom pomohol prekonať to, čo ich brzdí. Najnovšie vysvetlil, že existuje 5 fáz vzťahu a niektorí ľudia sa nedostanú ani do tretej, nieto ešte do tej piatej. 

Zdroj: Pexels

Vo virálnom videu vysvetlil koncept piatich fáz, počnúc fázou medových týždňov. Druhá fáza je boj o moc, nasleduje adaptácia a prijatie, záväzok je štvrtá a nakoniec pocit jednoty.

Prvá fáza je klasická – ľudia pociťujú motýliky v bruchu a dívate sa len na to, čo vás s partnerom spája a nie odlišuje. Jednoducho máte na očiach. ružové okuliare. V druhej fáze vám tieto okuliare začínajú opadať a začnete si všímať rozdiely medzi vami, čo sa môže stať predmetom hádky. V tejto fáze sa ľudia rozhodujú, či dokážu toho druhého milovať aj napriek týmto rozdielom.

V tretej fáze sa už na svojho partnera dívate realisticky. Poznáte jeho dobré aj zlé stránky a akceptujete ho takého, aký je. Jednoducho viete, že sa možno nikdy nezmení a ste s tým stotožnení.

V štvrtej fáze robíte realistické plány do budúcna bez nejakého plánu B. Viete, že s týmto človekom plánujete byť dlho a chcete spolu niečo tvoriť.

Piata, záverečná fáza hovorí o splynutí duší. Prakticky ste jedna osoba. Dokáže odhadnúť, na čo ten druhý myslí a v tejto fáze si viete povedať, že poznáte svojho partnera lepšie, než sa pozná on sám. 

Zdroj: Pexels

Väčšina ľudí má podľa Kevina problém s druhou fázou a tak sa nikdy nepohnú ďalej.

Ak sa páry nedokážu preniesť cez hádky a konflikty, uviaznu podľa neho v začarovanom kruhu a ukončia vzťah v tomto štádiu alebo zostanú navždy zaseknuté v nie príliš šťastnej druhej fáze.

Pasco povedal pre Newsweek: „Vždy hovorím, že prvým krokom je uvedomenie. Musíte jasne vidieť, v ktorom štádiu sa nachádzate, prijať problémy, ktoré prídu, a byť otvorení zmene, aby ste sa mohli pohnúť vpred.“

Zdroj: Pexels

Pasco naznačuje, že pravdepodobnosť prechodu do piateho štádia sa výrazne zvyšuje, ak sa pár dokáže dostať cez tretie štádium. Pokrok sa však určite nezaobíde bez vzostupov a pádov a komunikácia je nevyhnutná v každej fáze.

Túto teóriu pritom nevytvoril Pasco sám, ale čerpal poznatky zo širokého spektra médií vrátane kníh, výskumov a rozhovorov a od terapeutov. Teraz je však dostupná pre všetkých, ktorí sa snažia zistiť, prečo ich vzťah nefunguje a video s ňou sa dostalo k tisícom ľudí.

Pasco bol nadšený reakciou na jeho video, pretože mnohí ľudia boli šokovaní tým, aké presné a realistické sú jednotlivé štádiá. „Sú tu tisíce komentárov od ľudí vo veku 16 rokov aj od starších ako 60 rokov, čo je úžasné. Tieto reakcie mi ukazujú, že ľuďom naozaj záleží na tom, aby sa naučili, ako sa zlepšiť vo vzťahoch,“ okomentoval Pasco.

@kevinxpasco The 5 Stages of relationship & how most people don’t even make it to stage 3… let alone stage 5 #relationshipstages #emotionalintelligence #relationships #dating #relationshiptipsformen #healthymasculine ♬ original sound – Kevin Pasco | MEN’S COACH

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre