in

Obchod so zvieratami zachránil túlavú mačku. Teraz žije v nákupnom centre a nikdy sa nemala lepšie

Ak sa niekedy ocitnete v nákupnom centre Santafé v kolumbijskom Medellíne, máte zaručenú skvelú zábavu, pretože Cristal, rozkošná čiernobiela mačka, vás tam bude prosiť o pohladkanie.

Cristal nemala najlepší štart do života – bola to pouličná mačka, ktorú zachránili v roku 2018, keď sa jej narodili mačiatka. Vďaka úsiliu zamestnancov útulku každé z jej mačiatok našlo milujúci domov a mama mačka mohla začať snívať o vlastnom domove, kde by sa mohla potulovať ako kráľovná, ktorou je.

Zdroj: Instagram/patasparribaoficial

Možno to bolo jej lesklou srsťou alebo fascinujúcimi zelenými očami, ale Cristal očarila majiteľov obchodu s chovateľskými potrebami Patas Parriba a tí sa ponáhľali do útulku, aby si ju adoptovali. Obchod sa nachádzal vo vnútri nákupného centra a Cristal mohla preskúmať svoj nový domov – koľko mačiek sa môže pochváliť takým rozsiahlym územím, ktorému vládne?

Jej noví majitelia jej vnútri obchodu zriadili záchod a misky na jedlo, aby si ich nový člen rodiny mohol oddýchnuť, kedykoľvek to bude potrebovať, najmä na začiatku. Našťastie si Cristal veľmi rýchlo zvykla na svoj nový život.

„Cristal sa rýchlo prispôsobila obchodnému centru,“ prezradila jej majiteľka Luciana. „Zistili sme, že sa jej páči, keď ju kupujúci hladkajú, a bola pokojná vždy, keď odišla z obchodu na prieskum.“

Prítulná mačka si čoskoro začala získavať fanúšikov. Cristal sa tak stala neoficiálnym maskotom obchodného centra Santafé.

Zdroj: Instagram/patasparribaoficial

Žiaľ, tento rok sa majitelia obchodu Patas Parriba rozhodli presťahovať svoj obchod mimo tohto nákupného centra. Napriek tomu, že si priali vziať Cristal so sebou, museli urobiť to, čo je pre ňu najlepšie, a nové miesto v blízkosti rušných ciest bolo pre túto slobodu milujúcu mačičku príliš nebezpečné.

Cristalini majitelia sa porozprávali so zamestnancami nákupného centra, ktorí okamžite súhlasili s adopciou mačky, aby mohla zostať v nákupnom centre a dostalo sa jej kráľovského zaobchádzania, na aké bola zvyknutá.

Napriek presťahovaniu rodina Patas Parriba navštevuje Cristal aspoň raz týždenne.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre