in

Odpálil nálož ohňostrojov počas dňa. Rodinný dvor sa v momente zmenil na vojnovú zónu

Mnohí ľudia si v nijakej galaxii nevedia predstaviť Silvester bez odpaľovania rakiet a ohňostrojov ožiarujúcich nočnú oblohu. Ako však vieme, od 2. januára 2024 vstúpi na Slovensku do platnosti novela zákona upravujúca používanie vybraných kategórií pyrotechnických výrobkov. To však nutne neznamená, že ohňostroje na Slovensku vymiznú od nového roka úplne.

Zdroj: FJerry/YouTube

Zákon po novom dáva mestám a obciam právomoc obmedziť pyrotechniku úplne, sprísnia sa tiež podmienky pre predaj pyrotechniky. Niektorým živočíchom sa však významne uľaví, niektorých menej opatrných ľudí dokonca tento nový zákon ochráni. Takže nasledujúca situácia by sa v roku 2024 už na Slovensku udiať s určitosťou nemohla.

Krásne rodinné posedenie sa v priebehu desiatich sekúnd zmenilo na hrôzostrašnú vojnovú zónu. Istý rodinný príslušník dostal vskutku geniálny nápad. Počas dňa, vedľa auta, priamo v blízkosti svojich najbližších, ba dokonca malého dieťaťa, odpáli ohňostroj.

Po tomto „ohromnom“ zážitku je viac ako pravdepodobné, že si tento človiečik nekúpi zábavnú pyrotechniku nielen v tomto, ale ani v tom ďalšom živote.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre