in

Odstúpil z pozície riaditeľa, aby zabehol 242 maratónov za rok. Teraz zháňa prácu

Dá sa kúpiť šťastie za peniaze? Svojím spôsobom áno, ak materiálne veci pri ich užívaní robia svojho majiteľa šťastným. Niektorých bohatých ľudí však ich imanie po istom čase omrzí a chcú v živote učiniť nejakú radikálnu zmenu. Do tejto kategórie patrí aj rodák z Toronta.

Zdroj: CP24/YouTube

Ben Pobjoy mal až do augusta 2022 vskutku závideniahodnú prácu. Pôsobil ako výkonný kreatívny riaditeľ v istej reklamnej spoločnosti, kde zarábal viac ako slušné peniaze. No v spomínanom mesiaci sa rozhodol podať výpoveď. „Cítil som nutkanie prehodnotiť svoj život podľa priorít a toho, čo ma robí šťastným – teda cestovanie a treking,“ povedal do médií Kanaďan začiatkom roka 2023.

Vytýčil si zaujímavý cieľ. Chcel prekonať Guinessov rekord v počte zabehnutých maratónov za jediný rok. Tento rekord držal od roku 2012 Larry Macon, ktorý sa zúčastnil 239 maratónov.

Pobjoy vyrazil za svojím dobrodružstvom na Nový rok a počas 365 dní bežal rôzne druhy maratónov – sólo, freestyle maratóny a podobne. Cieľom jeho výzvy však nebolo pretekať sa s ostatnými, ale „kreatívne premeniť fyzické cvičenie a pozorovať náš svet zblízka“.

Kanaďan prešiel v rámci svojej výzvy Južnú Ameriku, Karibik, Severnú Ameriku, Európu, Afriku, Stredný východ a Áziu, pričom pešo našľapal vyše 11 465 kilometrov v 70 krajinách sveta.

S počtom 242 odbehnutých maratónov za rok 2023 prekonal výkon Američana spred dvanástich rokov a momentálne už len čaká na oficiálne potvrdenie od komisie Guinessovej knihy rekordov.

Mnohých možno zaujíma, koľko peňazí stála Bena táto šialená výzva. Odpoveď znie: vyše 38 000 dolárov. Nečudo, že nasledujúcou výzvou pre Kanaďana je – ako sám priznal – nájdenie si práce.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre