in

Omeškal sa s platbou nájmu o 15 minút. Majiteľ bytu ho nielen vyhodil, ale zaúčtoval mu 500 dolárov navyše

Prenajímateľ bytu ho vysťahoval po tom, ako meškal 15 minút so zaplatením nájomného. To však nie je všetko. V liste, v ktorom mu to oznámil, mu dal zároveň zaplatiť ďalšie položky, ktoré muž doteraz nikdy neplatil. Píše o tom portál Mirror.

Muž sa omeškal so zaplatením nájmu a dôvod je jednoduchý. Jeho prenajímateľ totiž prijíma nájom len prostredníctvom peňažného príkazu, čo znamená, že ak ho chce muž zaplatiť, musí navštíviť kanceláriu na to určenú. Tá má však otváracie hodiny nastavené tak, že zatvára 15 minút predtým než muž príde domov z práce.

Zdroj: Pexels

To, že sa ho prenajímateľ rozhodol vysťahovať, zistil až z listu. Muž bol ohromený, keď tento list dostal, pretože obsahoval aj rozpis všetkých poplatkov, za ktoré musel dodatočne zaplatiť k nájomnému, vrátane poplatku 150 libier za samotné oznámenie o vysťahovaní. 

Zdroj: Pexels

Muž z USA mal okrem bežných mesačných poplatkov zaplatiť aj 148 dolárov za oneskorené platby vrátane 20 dolárov za „prenájom domáceho maznáčika“, 35 dolárov za vyhradené parkovanie a 1 479 dolárov za nájom. Vysvetlil, že všetky poplatky zvýšili jeho mesačné nájomné z 1 479 USD na 1 988 USD, a dodal, že je smiešne, že ani banka mu nedôveruje, že by platil mesačné splátky hypotéky vo výške 900 dolárov, ale keď ide o nájomné, jeho prenajímateľ od neho naraz očakáva dvakrát toľko.

Ide pritom o obyčajný dvojizbový byt, ktorý navyše ani nie je zateplený. 

Muž bol samozrejme vytočený z celej situácie a najmä z toho, že si prenajímateľ započítal celých 150 dolárov len za napísanie daného listu, ktorý doslova dokáže nájsť na internete a vytlačiť.

Samozrejme o byt nebude bojovať, no je otázne či dobrovoľne zaplatí túto čiastku.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
___
5 mesiace dozadu

lebo dolare?