in

Opicu, ktorá utiekla majiteľovi, videli piť pivo

Opicu menom Momo, ktorá utiekla majiteľovi v Indianapolise, videl jeho sused popíjať pivo

Metropolitné policajné oddelenie Indianapolisu uviedlo, že Momo v stredu utiekol z domu svojho majiteľa v oblasti Ironridge Court na východnej strane mesta a následne ho spozorovali v štvrti Gate Drive vzdialenej asi štvrť míle.

Polícia uviedla, že nebola schopná potvrdiť, či Momo na slobode niekoho nenapadol. Polícia na sociálnych sieťach zverejnila okrem varovania civilistov pred prítomnosťou primáta aj správy o menších zraneniach spôsobených opicou.

Príslušníci polície prišli na miesto okolo 18:30 miestneho času, keď im okolití obyvatelia povedali, že Momo bol videný piť pivo nájdené v ich odpadkových košoch a vystrašil niekoľko civilistov. Bonnie Wright z Indianapolisu povedala pre CBS 4 WTTV, že Momo pribehol k jej garáži a pritlačil ju k dverám. Dodala, že potom „musela vziať stoličku a položiť ju medzi [ju] a opicu, aby sa opici vyhla, kým sa nedostane do domu.“

Napriek vystrašenému a rozsiahlemu pátraniu po Momovi, polícia nedokázala v tú noc opicu úspešne lokalizovať a pátranie bolo odvolané. Toto uviedla miestna spravodajská stanica WISH-TV. Našťastie, Momo nebol na slobode veľmi dlho. Susedia zbadali opicu, ktorá sa nasledujúce ráno vlámala do prázdneho domu, a okamžite zavolali 911. Vtedy sa policajtom podarilo Moma chytiť a zavrieť ho v dome. Opica bola neskôr odovzdaná spoločnosti Indianapolis Animal Care Services na veterinárnu starostlivosť.

Zdroj: a_m_o_u_t_o_n/Pixabay

Hoci nebolo bezprostredne známe, odkiaľ opica pochádza, úradom sa podarilo zistiť, že domáceho maznáčika menom Momo vlastnil miestny muž. Jeho majiteľ predtým nahlásil zmiznutie opice v príspevku na Facebooku, ktorý neskôr aktualizoval, aby oznámil, že Momo už je doma v bezpečí.

Mesto Indianapolis umožňuje vlastníctvo „divokých alebo nebezpečných“ zvierat, ale vyžaduje, aby boli zaregistrované v službách starostlivosti o zvieratá.

Ďalšie zviera s pivným zvykom spôsobilo zmätok v miestnej komunite.

  1. Zdroj   2. Zdroj
   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre