in

Otec požiadal umelú inteligenciu, aby mu napísala rozprávku pre jeho deti. Takto vyzerala

ChatGPT sa stáva stále viac populárnym a ľudia ho využívajú na rôzne úkony od písania domácich úloh až po tvorbu diétnych plánov. Gavin Braman, otec dvoch detí vo veku 4 a 7 rokov, sa rozhodol využiť umelú inteligenciu, aby zabavil svoje deti. Píše o tom Huffpost.

S ChatGPT mal skúsenosti vďaka svojej práci v kreatívnej agentúre, a tak bol oboznámený s tým, čo táto aplikácia dokáže.

Image by Tumisu from Pixabay

Zapojil do procesu deti

Jeden z rituálov, ktoré s deťmi majú, je čítanie alebo rozprávanie príbehov pred spaním. V jeden večer, keď Gavin uložil deti do postele, spomenul si na ChatGPT a rozhodol sa mu prenechať vymýšľanie príbehu na dobrú noc.

Keď však začal vymýšľať synopsu, uvedomil si, že to nemusí robiť sám, ale môže do celého procesu zapojiť aj svoje deti. Dal im teda za úlohu vymyslieť postavy.

Image by Sabrina Eickhoff from Pixabay

Ako znel ich nápad?

Pokyn, ktorý dala rodina umelej inteligencii, znel:

„Napíš sedemminútový príbeh pre moje deti. Majú 4 a 7 rokov. Zahrň postavu, ktorá je transformer a dokáže sa premeniť na čokoľvek. Zahrň aj postavu, ktorá je merkittycorn, ktorá je čiastočne morská panna, čiastočne mačka a čiastočne kukurica. Jej meno je Elsa a má rovnaké schopnosti ako Elsa z filmu. A Elsa má kamarátka zajačika, ktorý sa volá Vatový tampón.“ 

Image by Peggy und Marco Lachmann-Anke from Pixabay

Výsledný príbeh nezaujal

Braman označil výsledný príbeh za celkom fajn, keďže bol síce zaujímavý, no chýbal mu vývoj postáv či obrazný jazyk. 

Tu je ukážka z neho:

„Jedného dňa, keď skúmali hustú džungľu, narazili na obrovského T-Rexa. T-Rex bol nahnevaný a hladný a nebol šťastný, že ich vidí. Ale Bumble sa rýchlo premenil na obrovský sendvič, ktorý odviedol pozornosť T-Rexa na dosť dlho, aby ostatní unikli.“

Napriek tomu Braman tento postup nazval rodičovským lifehackom a odporúča to vyskúšať aj iným rodičom. Zároveň radí, aby do príbehu pridali aj problém, s ktorým sa ich dieťa v súčasnosti potýka. 

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre