in

Označujú ho za jeden z najlepších filmov o 2. svetovej vojne. Videli ho však len praví znalci filmov (+ trailer)

Existujú vojnové filmy, ktoré jednoducho musí vidieť každý. Či už ide o Casablancu, Schindlerov zoznam alebo Pokánie. Všetky tieto filmy sa spolu so Zachráňte vojaka Ryana a Sofiinou voľbou dostali na zoznam najlepších filmov o 2. svetovej vojne, no popri nich sa v zozname objavil aj skrytý klenot, ktorý pozná len málokto.

Ľudia dokonca tvrdia, že ide o tak silný filmový príbeh, že si ho zvládnete pozrieť len raz. 

Zdroj: 2002 – Focus Features

Film Pianista (The Pianist) z roku 2002 je životopisná, vojnová dráma, založená na skutočných udalostiach. Film navyše vychádza z autobiografie poľského hudobníka, ktorý sa tak v tomto filme stáva hlavnou postavou.

Oficiálny popis znie: „Počas druhej svetovej vojny čelí uznávaný poľský hudobník Wladyslaw rôznym problémom, keď stráca kontakt so svojou rodinou. Keď sa situácia zhoršuje, skrýva sa v ruinách Varšavy, aby prežil.“

Film režíroval Roman Polanski, ktorý režíroval tiež filmy ako Muž v tieni alebo Čínska štvrť. 

Zdroj: 2002 – Focus Features

Rozšírený popis filmu znie:Wladyslaw Szpilman je vynikajúci pianista, ktorý žije vo Varšave so svojou rodinou. Po napadnutí Poľska nacistickým Nemeckom sa však ich život tragicky zmení. Ako židia musia nosiť na rukávoch pásky s hviezdou a postupne sú nútení rozpredať svoj majetok, vrátane Wladyslawovho klavíru, aby prežili. Napokon sa ocitnú na mieste, ktoré vstúpilo do dejín ako Varšavské ghetto…“

Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

2 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Vladino
18 dni dozadu

Autor článku vôbec žije na tejto planéte? Tento film je veľmi známy, a už vôbec sa nedá povedať, že je skrytý..

Timken
17 dni dozadu
Odpovedať   Vladino

Autor článku asi nevie, čím upútať. Neznámy film, ktorý získal zlatú palmu, troch oscarov, sedem cézarov a veľa ďalších cien po celom svete. Natočený 2002. Autor sa asi vyskytol po tomto roku.