in ,

Pes hral Major League Baseball na Nintende počas speedrunningového podujatia. Úspešne.

Vo videohernom svete sa často objavuje pojem speedrunning. Motiváciou za vznikom speedrunningu ako záľuby aj súťaží je túžba niektorých hráčov pokoriť rekordy v tom, určité hry dokončiť skôr ako ktokoľvek iný. A zvládnuť niečo také vo väčšine prípadov vyžaduje mesiace tréningu, perfektnú znalosť samotnej hry a vycvičenú technickú dokonalosť v ovládaní samotnej hry.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Medzi speedrunnermi však prekvapivo nenájdeme len ľudské bytosti.

Na charitatívnom speedrunningovom podujatí Summer Games Done Quick 2024, ktoré sa konalo v Minneapolise v Minnesote, úspešne dokončil hru „Ken Griffey Jr. Presents Major League Baseball“ na Super Nintendo Entertainment System pes menom Peanut Butter, plemena Shiba Inu. Podujatie organizovala skupina Games Done Quick a výťažok bol venovaný organizácii Lekári bez hraníc.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Games Done Quick (@gamesdonequick)

Peanut Butter, už známy speedrunner, sa pri hraní Major League Baseball ujal úlohy, ktorá v podstate zahŕňala stláčanie jedného tlačidla. Jeho majiteľ JSR mu za pomoci maškŕt dával pokyny, aby labkou stlačil veľké tlačidlo na odpálenie loptičky. Hra mala dramatický záver, keď Peanut Butter zakončil hru dvomi bodmi v predĺžení s časom 29 minút a 45 sekúnd.

Trénovanie tohto štvornohého miláčika na hranie hier nebolo podľa slov jeho majiteľa príliš komplikované, aj napriek tomu, že nie je jednoduché udržať jeho pozornosť na dlhšiu dobu. „Najprv som ho musel naučiť stláčať tlačidlá na povel, čo bolo jednoduché. Je inteligentný a pochopil to veľmi rýchlo. Ale psy majú pozornosť ako trojročné dieťa, takže to celé trvalo asi rok každodenného tréningu, pri ktorom som využíval jedlo ako motiváciu. Teraz to zvláda celkom dobre, dokáže držať tlačidlo stlačené 20 až 30 sekúnd, než ho začne zaujímať niečo iné,“ vysvetlil JSR.

Zdroj: Pexels / Cottonbro

Games Done Quick počas podujatia dosiahlo nový míľnik, keď celkový výťažok za 14-ročnú históriu organizácie prekročil 50 miliónov dolárov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre