in

Robotický pracovník spáchal samovraždu len po jednom roku práce na mestskom úrade

Všetci to poznáme, práca v štátnych alebo mestských inšitúciách, administratíva, papierovačky, dane, poistenia, prihlásenia a nekonečné vybavovačky. Administratívne záležitosti sa zdajú byť vyčerpávajúce nie len pre obyčajných ľudí, ale aj pre samotných úradníkov.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Južná Kórea sa rozhodla posilniť svoje mestské inštitúcie robotickými pracovníkmi, ktorí by vyčerpaní neboli nikdy, a ktorí by dokázali pomáhať reálnym ľudským pracovníkom so záležitosťami, ktoré by ich zbytočne zaťažovali, napríklad s denným doručovaním dokumentov, propagáciou mesta a poskytovaním informácií miestnym obyvateľom.

Zdroj: Pexels / Agk42

V Gumi City v Južnej Kórei takýto robot pracoval na mestskom úrade približne rok. Pracovná doba robota bola od 9:00 do 18:00 a mal vlastnú služobnú kartu. Ostatným pracovníkom prirástol k srdcu. Podľa ich slov pracoval veľmi svedomito a po nejakej dobe ho začali považovať za „jedného z nich“.

Zdroj: Pexels / Pavel Danilyuk

Očividne sa však nikto z nich nespýtal, či si prácu v tomto kolektíve a predovšetkým v tomto obore užíval aj on, a nikto sa ho už spýtať ani nestihol. Robota totiž po približne roku našli na schodisku medzi prvým a druhým poschodím mestského úradu rozbitého. Podľa svedkov jeho smrti sa však nejednalo o zavinenie zo strany jeho kolegov alebo akéhokoľvek iného človeka.

Svedkovia videli robota na vyššom poschodí „točiť sa na jednom mieste, akoby tam niečo bolo“, a podľa všetkého sa nakoniec rozhodol jednoducho sa hodiť dole zo schodov a ukončiť tak svoj pracovný pomer veľmi dramatickým spôsobom. Či toho bolo tohto mechanického úradníka priveľa alebo v tom bol iný dôvod, to nevieme.

Mestská rada Gumi oznámila, že momentálne neplánuje prijatie druhého robotického úradníka.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre