in

Pilotovi F1 ukradli Ferrari za 400 000. Polícia ho našla po 28 rokoch pri kurióznej situácii

Piloti kráľovny motošportu rozhodne nepatria k najchudobnejším obyvateľom planéty. Práve naopak. Uradujúci trojnásobný majster sveta Max Verstappen či 7-násobný šampión Lewis Hamilton zarábajú cez 50 miliónov eur za sezónu. To nie je rozhodne malý peniaz.

Zdroj: Throttle House/YouTube

Formulovým fajnšmekrom istotne hovorí niečo meno Gerhard Berger. Bývalý pilot F1 sa síce majstrom sveta nestal, no odjazdil až 14 sezón, pričom vyhral 10 veľkých cien a dvakrát sa v celkovom hodnotení jazdcov umiestnil na treťom mieste. Tento svoj úspech zaknihoval vo farbách Ferrari.

S jeho angažmánom vo farbách talianskej automobilky sa spája aj jedna nemilá príhoda, ktorá sa stala ešte v roku 1995. Berger prišiel na Veľkú cenu San Marína vo svojom luxusnom Ferrari F512M Testarossa. To zaparkoval na parkovisku za hotelom, no keď sa po pretekoch vrátil späť, svojho červeného tátoša tam nenašiel.

Teraz ho britská metropolitná polícia vypátrala a to 28 rokov po incidente. Orgány uviedli, že vyšetrovanie začali v januári po prijatí správy od Ferrari, ktoré v roku 2023 vykonalo kontrolu auta pred kúpou amerického záujemcu, ktorý ho chcel kúpiť prostredníctvom britského makléra. Pri kontrole odhalili, že bolo ukradnuté.

Policajti vystopovali auto do štyroch dní a zistili, že ihneď po krádeži v roku 1995 bolo prevezené do Japonska. Koncom roka 2023 sa však vrátilo do Spojeného kráľovstva. Polícia sa následne zmocnila vozidla, aby zabránila jeho vývozu z Veľkej Británie.

Mimochodom F512M dosahuje maximálnu rýchlosť 315 km a na svete bolo vyrobených len asi 500 kusov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre