in

Pitie kávy môže podľa odborníkov výrazne zlepšiť váš intímny život

Ukázalo sa, že káva môže mať prekvapivú výhodu. Oceňovaný lekár tvrdí, že tento nápoj môže byť kľúčom k oživeniu intimity v spálni – a nie je sám. Na sociálnej sieti TikTok na @drsermedmezher sa spýtal: „Ako môže káva zlepšiť váš sexuálny život?“

Zdroj: Asad Photo Maldives/Pexels

„Táto otázka prichádza, keď si ženy všimnú, že káva robí v ich spálni hotový výbuch orgazmov. Psychológovia chápu, že aby k tomu došlo, najmä u žien, je to menej o anatómii a viac o psychológii.“ Inými slovami, nejde ani tak o kávu samotnú, ale skôr o jej psychologický dopad.

Zdroj: Chevanon Photography/Pexels

Výskum zistil súvislosť medzi pitím tohto nápoja so zníženým rizikom depresie a dokonca aj samovraždou. Obsah kofeínu vyvoláva zvýšenie hladín dopamínu – neurotransmiteru často nazývaného „hormón šťastia“, ktorý vyvoláva pocity spokojnosti, ktoré môžu zvýšiť vašu vnímavosť k orgazmu.

Zdroj: Andre Furtado/Pexels

Vo vyšších dávkach môže mať káva aj „vazodilatačný účinok“, čo znamená, že rozširuje cievy a zlepšuje prietok krvi. Vzrušenie a orgazmy sú silne spojené s množstvom krvi prúdiacej dole, takže lepšia cirkulácia môže zabrať.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre