in

Pivovar a mliekareň sa spojili, aby vytvorili pivo s modrým syrom

Pivovar a mliekareň v Oregone sa spojili, aby vytvorili produkt, o ktorom pripúšťajú, že by mohol podnietiť určitú „skepsu“ – pivo z modrého syra.

Zdroj: JillWellington/Pixabay

Rogue Creamery a Crux Fermentation Project sa spojili a vytvorili Coolship Beer č. 6, pivo lambického štýlu varené s použitím Rogue River Blue Cheese a zrejúce v dubových sudoch takmer 2 roky.

„Myslím, že sme zvládli zdravú dávku skepticizmu aj od našich oddaných zákazníkov plesňových syrov,“ povedala pre KOIN-TV Marguerite Merritt, syrová vyslankyňa Rogue Creamery.

Zdroj: aiacPL/Pixabay

Larry Sidor, zakladateľ a hlavný sládok projektu Crux Fermentation Project, povedal, že pre jeho vlastný tím to bol ťažký predaj. „Keď som svojim sládkom povedal, čo robíme, dosť sa smiali. Mysleli si, že v žiadnom prípade toto nebude fungovať,“ povedal Sidor.

Zdroj: davidvives90/Pixabay

Dvojica uviedla, že napriek pochybovačom sa pivo Coolship č. 6 ukázalo ako chutné pivo. „Má nuansy a zložitosť, ale nie je príliš gýčovité, ani príliš silné. Je to naozaj pekný vyvážený produkt, ktorý akonáhle ho spoznáte trochu viac, možno si nakoniec dáte aj dva – tri, poháre,““ povedal Merritt.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre