in

Podivný prípad muža, ktorý navždy zmodral

Muž raz omylom zmenil farbu svojej pokožky na trvalý modrý odtieň, keď to prehnal s „domácou liečbou“. Paul Karason z Bellinghamu vo Washingtone sa dostal na titulky po celom svete po tom, čo sa v roku 2008 objavil v šou Today, kde prezradil, že sa mu podarilo prefarbiť svoju pokožku na nezvyčajný odtieň.

Paul v šou vysvetlil, že v snahe vyriešiť niekoľko menších zdravotných problémov, s ktorými žil, vrátane refluxu kyseliny a dermatitídy, začal konzumovať koloid chloridu strieborného a zároveň si natieral tvár roztokom koloidného striebra. Tvrdil, že liek funguje, ale prišiel s dosť strašným vedľajším účinkom – trvalo zmenil jeho pokožku na modrasto striebornú farbu.

Zdroj: Inside Edition / YouTube

Keď sa ho pýtali, kedy si prvýkrát uvedomil, že niečo nie je v poriadku, povedal, že to bol v skutočnosti jeho kamarát, ktorý si to všimol ako prvý. „Prišiel za mnou kamarát, ktorý ma nejaký čas nevidel, a spýtal sa ma, čo som si urobil,“ priznal. Keď sa ho však opýtali, či by sa zmenil späť k tomu, ako by vyzeral, keby mohol, Paul povedal, že si „nie je istý“, či by to urobil.

Zdroj: Inside Edition / YouTube

Po tom, čo sa objavil v relácii Today, sa stal známym, no nebol práve spokojný s prezývkou, ktorú dostal: Tatko Šmolko. V rozhovore jeho manželka povedala: „To bola prezývka, ktorú sa mu nepáčila len pre to, kto ju povedal. Keby to bolo dieťa, ktoré by k nemu pribehlo a povedalo mu „Tatko Šmolko“, vyčarilo by mu to úsmev na tvári.“

Zdroj: Inside Edition / YouTube

Je smutné, že rok po prehliadke odhalil, že jeho osobný život ide v klesajúcej špirále. „Momentálne som na mieste, kde je pre mňa veľmi ťažké zarobiť si nejaké vlastné peniaze a moje zdroje sú obmedzené a liečba je veľmi drahá,“ vysvetlil. Len o niekoľko rokov neskôr sa u neho objavili srdcové problémy a rakovina prostaty. A jeho smola sa tým neskončila – v roku 2012 prišiel o domov a bol nútený presťahovať sa do útulku pre bezdomovcov v Bellinghame.

Zdroj: Inside Edition / YouTube

Paul vo veku 62 rokov bohužiaľ zomrel po infarkte, ktorý v roku 2013 viedol k zápalu pľúc a ťažkej mŕtvici. Pokračoval v používaní koloidného striebra až do svojej smrti. V Spojenom kráľovstve je koloidné striebro povolené na predaj ako kozmetický výrobok, pokiaľ sa dodržiavajú predpisy a testovanie. Látka sa však nesmie predávať ako potravinový doplnok alebo liek.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10+ ľudí, ktorí svoj pracovný deň poňali s humorom a dobrou náladou

Realitní agenti sa podelili o vtipné fotografie, vďaka ktorým si budete myslieť, že bývate v luxusnej vile (2. časť)