in

Policajné kone sa rútili na diaľnici v protismere. Takto skončila naháňačka (VIDEO)

Policajti na koňoch sú súčasťou policajných síl v mnohých mestách a krajinách po celom svete. Tento tradičný spôsob monitorovania verejného poriadku má svoje korene v histórii a dodnes zostáva účinným nástrojom pre štátne orgány.

Zdroj: WGRZ-TV/YouTube

Policajtom v USA sa cez víkend vymkli dva kone spod kontroly. Počas „rutinnej starostlivosti a cvičenia neúmyselne zablúdili“ a spôsobili trmu vrmu v doprave. Zvieratá najskôr klusali po kraji cesty v blízkosti stajní jednotky v sobotu okolo 12:15.

O niečo neskôr si to namierili na západ a to rovno po diaľnici Ohio. Popritom spomalili a potom dokonca zastavili dopravu. Policajtom na koňoch sa však v relatívne krátkom čase podarilo svoje „vozy“ vypátrať a začala sa podarená naháňačka. Nie však na koňoch, ale na štvorkolesovom tátošovi s majákmi.

Príslušník clevelandskej polície, Sgt. Wilfredo Diaz, novinárom povedal, že kone boli členmi jazdnej divízie ministerstva. „Policajti na koni okamžite našli obidva kone, čím zaistili ich bezpečnosť, a nenastali žiadne ďalšie incidenty,“ povedal Diaz. V Clevelande sa však video stalo zdrojom zábavy a vtipov na adresu policajtov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre