in

Ponižujúce školské praktiky? Tretiak vynechal školu, učiteľ ho prinútil urobiť prazvláštnu vec

Škola je miestom, ktoré niekedy prináša nezabudnuteľné zážitky. Každý z nás si istotne vie v momente vybaviť minimálne tri úžasné príhody z tohto prostredia. Lenže rovnako si človek navždy zapamätá aj tie menej šťastné chvíľky práve z tejto inštitúcie. 

Zdroj: Mystery Recapped/YouTube

Na jemné počudovanie, to s čím sa podelila istá mamička pobúrilo viac ju samotnú, ako jej syna. Ako ozrejmila celú situáciu na sociálnej sieti Reddit, v taške svojho 8-ročného syna našla šokujúci papier.

Tretiak totiž z nejakého dôvodu (o ktorom mamka samozrejme vedela) vymeškal školu v istý deň. Išlo o prvú situáciu, kedy v prebiehajúcom školskom roku chýbal tento malý muž v škole. V dôsledku jeho absencie, mu dal jeho učiteľ vyriešiť trocha kontroverznú osemsmerovku. Práve tá pobúrila napajedenú mamičku, ktorá musela zalarmovať spomínané fórum.

Táto osemsmerovka totiž obsahovala pojmy súvisiace s vymeškávaním školy. Išlo napríklad o slová ako vzdelanie, budúcnosť, práca, rutina či zodpovednosť. Po vyškrtaní všetkých pojmov mali zostávajúce písmenka dotvoriť tajničku: „Vymeškáš školu … zmeškáš.“

My son(8 yrs old) missed his first day of school, I found this sheet in his folder.
byu/Secret_Anybody4799 inmildlyinfuriating

Mamka ešte dodala, že ju dorazilo, keď sa jej tretiačik opýtal, čo znamená slovo „záškolák“. Nevedno, či táto forma trestu mala byť vtipná, alebo vzbudiť u rodiča rozpaky. Druhá možnosť sa však učiteľovi rozhodne podarila. No koniec koncov, nie je to naozaj nič strašné a v porovnaní s trestami spred pár desaťročí dozadu… Azda by možno bolo treba oceniť pedagógov zmysel pre humor a túžbu podprahovo vštepiť do svojho zverenca ideu nevymeškávať školu.
   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre