in

Potápač našiel 200 hodiniek Apple Watch. Pre majiteľov má dôležité varovanie

Apple Watch sú inteligentné hodinky, ktoré boli uvedené na trh v roku 2015. Odvtedy sa stali jedným z najpopulárnejších produktov v kategórii nositeľnej elektroniky. Ich majitelia sú však pri ich nosení občas neopatrní, čoho dôkazom sú nasledujúce riadky.

Zdroj: Nikias Molina/YouTube

Darick Langos je potápač z dediny Port Barrington v americkom štáte Illinois. Preslávil sa tým, že počas svojho potápania ponachádzal množstvo stratených predmetov v lokalite Indiane’s Chain O‘ Lakes. V priebehu niekoľkých rokov našiel počas svojich ponorov množstvo stratených predmetov.

Langos našiel pod vodou smartfóny, prstene, šperky a dioptrické okuliare. Najviac zarážajúce je, že k najfrekventovanejším predmetom, ktoré potápač našiel, patria smart hodinky od Apple. Povedal, že počas svojich ponorov vylovil približne 200 hodiniek Apple Watch.

Všimol si, že väčšina hodiniek Apple Watch, ktoré vyloví, má stále pripevnené pôvodné remienky. Myslí si, že tieto remienky sú náchylné na skĺznutie počas aktivít súvisiacich s vodou, čím sa zvyšuje riziko straty zariadenia. Pre majiteľov má varovanie: nikdy neplávajte s originálnymi remienkami.

Langos odporúča používateľom Apple Watch investovať do bezpečnejších remienkov na ochranu svojich zariadení počas podvodných dobrodružstiev.

Potápač si necháva všetky predmety, ktoré nájde v nádeji, že ich raz vráti majiteľom. Používa detektor kovov, ktorý dokáže lokalizovať predmety až do hĺbky 15 metrov pod vodou. Okrem iného a má dobrú úspešnosť pri hľadaní stratených predmetov, ak majiteľ dokáže presne určiť ich polohu.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre